shop World of Wines
10 důvodů, proč byste si měli dát každý den sklenku vína – I. díl
Proč pít víno

10 důvodů, proč byste si měli dát každý den sklenku vína – I. díl

Samozřejmě, že konzumace vína může být nebezpečná, ale jestliže budete pít s mírou, tento lahodný nápoj může naopak vaše zdraví vylepšit, a to v širokém spektru způsobů. Zde jsou některé z nich:

1. Víno snižuje riziko demence

Podle vědců z univerzity Loyola mají umírnění pijáci vína o 23 % nižší pravděpodobnost rozvoje demence. „Nedoporučujeme, aby abstinenti začali s velkým pitím. Ale umírněné pití může být prospěšné,“ říká profesor Edward J. Neafsey.

2. Proti onemocnění jater

Studie na univerzitě v San Diegu zjistily, že pivo a tvrdý alkohol může zvýšit riziko onemocnění jater až čtyřikrát, naopak víno může toto riziko snížit až o polovinu.

3. Podpora prostaty

Muži, kteří vypijí 4 až 7 sklenic červeného vína týdně mají přibližně o polovinu nižší pravděpodobnost vzniku rakoviny prostaty než ti, kteří víno pravidelně nepijí. Proč zrovna červené víno? Není to zcela jisté, ale lékaři se domnívají, že zde existuje spojitost s látkami, které jsou v něm obsažené, jako jsou flavonoidy a resveratrol.

4. Přísun zdravých omega-3 mastných kyselin

Jistě, můžete jíst tučné ryby, ale víno je vhodné ke zvýšení hladiny omega-3 mastných kyselin v plazmě i počtu červených krvinek, alespoň to tvrdí jedna evropská studie. Ta ukázala, že pravidelní konzumenti vína mají vyšší hladinu omega-3 mastných kyselin v krvi, které mohou chránit proti vzniku ischemické choroby srdeční.

5. Ochrana před UV zářením

Vědci z Barcelony zjistili, že pití vína může pomoci zmírnit účinky ultrafialového záření a chránit nás před úpalem. Vděčni za to můžeme být flavonoidům.

Zdroj obrázku: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c4/Red_wine_closeup_in_glass.jpg/1280px-Red_wine_closeup_in_glass.jpg

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com