shop World of Wines
10 důvodů, proč byste si měli dát každý den sklenku vína – II. díl
proč pít víno

10 důvodů, proč byste si měli dát každý den sklenku vína – II. díl

V minulém článku jste zjistili, že víno, zejména to červené, pomáhá bojovat proti mnoha různým onemocněním, pokud jej samozřejmě pijete ve zdravé míře. Dole se dozvíte další úžasné účinky tohoto oblíbeného nápoje na lidský organismus.

6. Nižší riziko vzniku rakoviny prsu

Většina alkoholických nápojů zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, ale vědci z Cedars-Sinai Medical Center v USA zjistili, že červené víno může mít opačný účinek. Chemikálie obsažené v semenech červených hroznů snižují hladinu estrogenů u žen před menopauzou při současném zvýšení hladiny testosteronu – což je dokonalý koktejl pro nižší riziko vzniku tohoto onemocnění.

7. Prevence cukrovky 2. typu

Inzulinová rezistence je kritickým faktorem, který přispívá k rozvoji diabetu 2. typu. Čínská akademie věd zjistila při pokusu s myšmi, že chemický resveratrol může zlepšit citlivost na inzulin. A právě tato látka je obsažena v červených hroznech i víně.

8. Proti slepotě

Srostlé cévy v očích mohou způsobovat různé komplikace, které většinou souvisejí s věkem, ale dobrá zpráva je, že červené víno může těmto problémům zabránit. Přišli na to vědci z univerzity ve Washingtonu. Vděčíme za to opět resveratrolu, který je mimo jiné obsažen i v borůvkách či arašídech.

9. Zpomalení stárnutí

Ačkoli mniši věřili po staletí, že víno má omlazující účinky, dnes se tato teorie opírá i o vědecké poznatky. Vědci z Harvardu zjistili, že magické sloučeniny obsažené v tomto moku – resveratrol a gen SIRT1 souvisí se zvýšeným zdravím a delším životem.

10. Proti rakovině tlustého střeva

Britští vědci uvádějí, že resveratrol v červeném víně může mít také značný vliv na riziko vzniku rakoviny. Zjistili, že dvě sklenice červeného vína denně mohou snížit rychlost růstu nádorů tlustého střeva asi o 50 %.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/%C4%8Derven%C3%A9-v%C3%ADno-v%C3%ADno-l%C3%A1hev-%C4%8Derven%C3%A1-1129189/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com