shop World of Wines
10 nejlepších vinařských destinací v Evropě: I. díl
10 nejlepších vinařských destinací v Evropě

10 nejlepších vinařských destinací v Evropě: I. díl

Víno je produkt jako žádný jiný. Vypráví příběh o regionu, jeho podnebí, o životě obyvatel, jejich vkusu a vynalézavosti. Každé víno je jiné a jistě budete potěšeni naším výběrem těch nejlepších vinařských destinací v Evropě.

Alentejo, Portugalsko

V této oblasti existuje více než 250 výrobců s pěstební plochou v řádu 22 000 hektarů. Přijeďte například do Borba, pokud možno v listopadu, kdy se koná Festa da Vinha e do Vinho (Festival vinné révy a vína. V historickém centru najdete „tansquinhas,“ malé hospody a restaurace, které nabízejí místní vinné produkty.

Bordeaux, Francie

Na prohlídku města se můžete vydat pěšky, lodí nebo na kole. Můžete také navštívit vinařský venkov. Určitě si zamilujte i plavby lodí, kde jistě oceníte ochutnávku vín a také možnost vidět Bordeaux v noci. Návštěva této oblasti je pokaždé ojedinělým zážitkem. Nenechte si ujít ani Saint-Emilion, který je věhlasný díky vynikajícím vínům a objevte mimořádně zachovalé historické stavby. Toto rozkošné středověké město obklopené 5500 hektarů vinic bylo zapsáno na seznam UNESCO v roce 1999.

Douro Valley, Portugalsko

Krásu, kterou vám nabízí tato oblast, jen těžko někde jinde najdete. Střediskem oblasti je Porto, kde se vyrábí věhlasná vína. Abyste si mohli vychutnat nejlepší místa s krásnými vyhlídkami, musíte se vydat podél řeky od severu k jihu a zase zpět. Po cestě můžete obdivovat úchvatnou krajinu, vinice, města i vesnice. Začněte třeba u Vila Nova de Gaia, kde portské víno zraje.

Toskánsko, Itálie

Toskánsko najdete ve střední Itálii a táhne se od Apenin po Tyrhénské moře. Jeho krajina, umělecké dědictví a výjimečná města – například Florencie, to vše je nepochybným lákadlem pro turisty. V tomto regionu má příroda mnoho různých podob, počínaje dlouhými písčitými plážemi, až po skalnaté útesy a zvlněné kopečky vinic. Kromě nich můžete obdivovat neznečištěnou krajinu v několika chráněných alpských oblastech, jako je například Orbetello laguna, která je domovem mnoha druhů stěhovavých ptáků. Nicméně, nejtypičtější scenérie v regionu jsou ty, které slučují krásu přírody s dílem člověka. Například záliv Baratti a Vetulonia a Vulci s pozůstatky etruské civilizace nebo Roselle a Cosa evokující staré Římany.

Champagne, Francie

Champagne – Ardenne je oblast známá po celém světě pro kvalitu svých vín. Champagne má ale i kulturní dědictví, které čeká, až jej objevíte. Stále nejpopulárnějším způsobem, jak poznat bohatství regionu, je navštívit tamní sklepy a vinice či muzea věnovaná šampaňskému. Klíčová je samozřejmě degustace.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/vinice-tosk%C3%A1nsko-hrozny-pole-428050/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com