shop World of Wines
10 nejlepších vinařských destinací v Evropě – II. Díl
vinařské destinace v Evropě

10 nejlepších vinařských destinací v Evropě – II. Díl

Z minulého článku jste poznali nejlepší vinařské destinace v Evropě. Máme pro vás pokračování přehledu.

Katalánsko, Španělsko

Katalánské středomořské klima je obzvláště příznivé pro pěstování vinné révy. Tato oblast se může chlubit mnoha hodinami slunečního svitu, a to nejen v létě, ale i v zimě. Srážky se soustřeďují zejména na jaře a na podzim. Katalánsko zájemcům o vinařství nabízí také mnoho atrakcí, například procházky vinic, festivaly, ochutnávky, ale také wellness centra zaměřená na léčbu vínem.

Piedmont, Itálie

Piedmont sousedí se Švýcarskem a Francií a najdete jej na severozápadu Itálie. Je to horská oblast obklopená vysokými vrcholy a ledovci Alp, které tvoří malebná údolí, například Val di Susa, Valsesia nebo Val d´Ossola. Nejvyhledávanější turistické letovisko je jezero Maggiore, včetně ostrovů Stresa a Borromean se starověkými vilami obklopenými nádhernými trávníky a zahradami.

Údolí řeky Rhóny, Francie

Tento region s názvem Beaujolais se pyšní různými typy krajiny. Milovníci starých staveb by určitě měli navštívit Beaujeu a Villefrache, dříve hlavní města. Západní část oblasti začíná oblast hor a borovic, která je ideální pro pěší turistiku či plavání.

Istrie, Chorvatsko

Na Istrii byla vinná réva snad již od dob Féničanů a Řeků. Co ale činí z Istrie synonymum dobrého vína? Jsou to především příznivé podmínky zaručující vysokou kvalitu hroznů, jako dobrá pozice, podnebí i půda. Na Istrii existují dva dominantní typy půdy vhodné pro pěstování vinné révy – červená a jílovitá, známá také jako bílá půda. První z nich je ideální pro pěstování kvalitních červených odrůd, zatímco jílovitá je ideální pro bílé odrůdy, které si také díky ní zachovají svou svěžest a jemnou vůni.

Santorini, Řecko

Santorini, snad nejkrásnější ostrov Evropy, je také nejvýraznější vinařskou oblastí Řecka a domovem nejstarších vinic v Evropě. Veškeré výlety za řeckými víny jsou okořeněné velkou dávkou řecké pohostinnosti a překrásnými stavbami a výhledy.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/hrozny-hrozny-r%C3%A9vy-vinn%C3%A9-1952035/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com