shop World of Wines
Alkoholismus je na vzestupu: Kolik už je moc?
Kolik už je moc?

Alkoholismus je na vzestupu: Kolik už je moc?

Podle nové americké studie se nárůst konzumace alkoholu u dospělých neustále zvyšuje, zejména u žen. „Zjistili jsme, že se užívání alkoholu, stejně jako pití s vysokým rizikem, neustále zvyšuje,“ říká Deborah Hasin, profesorka epidemiologie na Columbia University Medical Center a autorka studie.

K tomuto závěru dospěli výzkumníci po osobních rozhovorech s tisíci dospělými. Vědci se ptali na řadu otázek, například: Vypijete občas čtyři i více sklenek, a pokud ano, jak často? Studie porovnávala výsledky ze dvou výzkumů, z nichž první byl proveden v letech 2001 – 2002 a druhý od roku 2012 do roku 2013.

Jaký je tedy důvod toho, že konzumace alkoholu vzrostla? „Stále více lidí vidí pesimisticky svou ekonomickou situaci,“ říká Hasin. To může vysvětlovat situaci nárůstu alkoholismu mezi lidmi s nízkými příjmy. I ekonomové spojují současnou ekonomiku s mnoha zoufalými činy, jako je například předávkování opiáty a zneužívání alkoholu.

Pokud jde o vysvětlení nárůstu u žen, zde může hrát roli také způsob, jakým je alkohol uváděn na trh, podle Hasina totiž na zástupkyně něžného pohlaví apeluje stále více reklam.

Ne všechny průzkumy však poukazují na nárůst pití. Ve skutečnosti Národní průzkum o užívání drog zjistil mírný pokles užívání alkoholu v letech 2002 až 2013. Ale i kdyby údaje o vyšších mírách nebyly pravdivé, odborníci na veřejné zdraví tvrdí, že nadměrná konzumace je již dlouho problémem nejen v USA, kde ročně dojde přibližně k 88 000 úmrtí v důsledku nadměrného užívání alkoholu.

Za nebezpečné množství pro rozvoj závislosti u žen je považováno 40 až 80 g alkoholu denně a u mužů 60 až 100. Jelikož kontrolovat si počet nápojů, které za večer vypijete, se může zdát obtížné, existují tipy, které vám mohou pomoci. Například se domluvte s přítelem či blízkým, abyste si před každým dalším nápojem udělali přestávku a vzájemně na sebe dohlédli, kolik kdo z vás vypije. Také si mezi jednotlivými sklenkami vína či piva dopřejte dostatek vody.

Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Alcoholism_is_a_Prision.JPG

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com