shop World of Wines
Bag in box – víno v praktickém balení
Bag in box

Bag in box – víno v praktickém balení

Víno v krabici rozhodně neznamená krabicové víno! Zatímco krabicové víno (neboli „krabičák či krabicák“) je zpravidla nejlevnější víno s nejhoršími vlastnostmi, vyrobené z podřadných odrůd nebo ze zbytků hroznů nevalné kvality. Špatná kvalita krabicových vín je často zamaskovávána velkým množství cukru.

Naopak vína v obalu „bag in box“ bývají mnohdy kvalitní suchá vína stáčená do těchto praktických balení, která snižují výslednou cenu vína. Další výhodou balení „bag in box“ je pohodlná manipulace, váha, trvanlivost, skladnost a bezpečnost. Jedinečnou předností je, že se víno ani při stáčení nedostává do kontaktu se vzduchem a po otevření tak neoxiduje a uchovává si dlouhodobě své vlastnosti, což je u distribuce vína nejdůležitější.

Tato balení jsou vyráběna v různých velikostech. Nejčastější objem krabic bývá 3-5 litrů, ovšem třeba u nás na e-shopu zakoupíte i deseti a dvaceti litrová balení. Obal tvoří papírový kartón s vakem na tekutinu uvnitř. Celosvětově je tento systém využíván u více než 60 % dodavatelů. V balení bag in box se dnes neprodává pouze sudové víno, ale i jiné nápoje, jako jsou např. ovocné mošty, šťávy a minerální vody. Dále pak výrobky nepotravinářského charakteru (tekutá mýdla, šampóny, oleje a lepidla).

Něco málo o technologii BiB

Ve většině „západních států“ se tento systém již dlouhá léta využívá. Nicméně u nás se začal těšit své oblibě teprve nedávno. A jak přesně balení bag in box vypadá? Krabice bag in box jsou vyrobeny z tvrdého kartonu, aby byly odolné proti ohybu. Uvnitř je samosmršťující vak, do kterého se napouští tekutina, v našem případě víno. V kartonové krabici je otvor, ze kterého vede výpusť. Jak jednoduché a zároveň praktické, že? Bag In Box je rovněž moderní ekologickou technologií. Výroba obalu je výrazně méně energeticky náročná než sklo a jednotlivé složky obalu lze recyklovat. Bag In Box je původní australský patent z roku 1965.

A pro jaké příležitosti je obal bag in box vhodný?

Pokud provozujete restauraci nebo jiné pohostinské zařízení, tak toto vysoce praktické balení už jistě využíváte. Jeho předností je přeci jen dost. Určitě balení bag in box oceníte při organizaci jakékoli venkovní party, rodinné oslavy, svatby, plesu nebo firemní akce. Není ale ani výjimkou, že si milovníci vína koupí, místo těžkých skleněných láhví, své oblíbené víno přímo v krabici. Díky většímu množství tak ušetří i za dopravu, tedy v případě zákazníků internetových obchodů s vínem.

Tento druh obalů na víno lze jednoduše opatřit vaší firemní etiketou, proto je balení bag in box vhodné nejen na všechny firemní akce pro zákazníky, ale i jako firemní dárek. O výhodách skleněných láhví s lahodným vínem, které nese vaši značku, jsme se rozepisovali již v předešlém článku. Není ale problém označit obdobnou etiketou i krabici BiB. Na takový dárek váš zákazník nebo příbuzný rozhodně jen tak nezapomene.

Jděte s dobou! Jděte cestou Bag in Box!

Zdroj obrázku: https://www.winehouse.cz/bag-in-box/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com