shop World of Wines
Bellevue restaurant – Champagne Brunch Menu
Bellevue restaurant - Champagne Brunch Menu

Bellevue restaurant – Champagne Brunch Menu

Rozhodli jsme se navštívit Champagne Brunch Menu v Bellevue restaurant, kde bylo inzerováno:”Je podáváno neomezeně šampaňské a nealkoholické nápoje. Nabídka jídel se nachází uprostřed stolu t.z. „family style“”.

Představení Bellevue restaurant

Bellevue restaurant - Champagne Brunch Menu

Bellevue restaurant je oceněná restaurace, která je velmi vděčná za to, že vyhrála přední místa v top 20 v Evropě, Tripadvisor 2019 a cenu číslo jedna ve výběru Maurer a svůj vděk projevuje tak, že pro své hosty připravuje nezapomenutelné kulinářské zážitky, jak jsme se sami přesvědčili. Restaurace používá nejlepší ingredience pro přípravu menu podle rytmu současných světových trendů vaření a páruje jídla s prémiovými víny.

Champagne RL Legras Blanc de Blancs Grand Cru

Bylo podáváno toto prémiové Champagne, které má jemné a dlouho doznívající perlení a výbornou chuť. Krásné jahody samozřejmě nechyběly.

Prémiové víno rodina Legrasů začala pěstovat v 16. století, ale v roce 1808 došlo k významné proměně díky Honoré Lergasovi, který zasadil některé z nejlepších vinic na území označované Côte des Blancs. Dobrodružství pokračuje dodnes, kdy 6 generací vyrábí nejlepší šampaňské Blanc de Blancs. Legras je hrdá na to, že tradiční série R&L najdete na gurmánských stolech mnoha restaurací s hvězdami Michelin. Podle známé společnosti Sotheby’s je kvalita šampaňských produktů R&L Legras jedním z deseti nejlepších výrobců v regionu. Všechna vína šampaňského R&L LEGRAS jsou z vinařství CRU (BLANC DE BLANCS), 100% Chardonnay

Krásná světle zlatá barva s vysokým leskem. Intenzivní, jemné perlení. Velmi příjemná čistá a středně intenzivní vůně zralého podzimního jablka, zelených lískových ořechů a zelených oliv. Chuť má propracovanou, příjemnou a svěží kyselinu, výbornou mineralitu a grepové šťavnaté tóny. Krásné základní víno Legras s delší dochutí a fantastickým poměrem kvalita/cena.
Snoubení: Aperitiv k jakémukoliv pokrmu.
Složení odrůd: 100 % Chardonnay, Grand Cru
průměrné hodnocení: 88 – 91 bodů

Bellevue restaurant - Champagne Brunch Menu

Jaké bylo menu?

Menu se skládalo ze tří chodů, ale všeho bylo dostatek, takže jeden chod vydal za několik.

 • Předkrmy
  • Ústřice, Mignonette, lemon
  • Gazpacho
  • Ztracené vejce
  • Salát s kozím sýrem
  • Domácí focaccia
 • Hlavní chody
  • Stůl plný mořských plodů – kraby, krevety, slávky, srdcovky, mušle Sv Jakuba, langustýnky, chobotnice s pikantní bujabézou a domácí focacciou
  • Hovězí Wellington, lanýžová omáčka
  • Grilovaná zelenina, restovaný špenát, pyré z pečených brambor
 • Dezerty
  • Créme Brulée, jahody
  • Čokoládový krém
  • Mango sorbet
  • Minerální voda
  • Káva

Celkové hodnocení

Co jsme si nejvíce užili, to je těžká otázka. Všechno bylo vynikající. Ale musíme pochválit výborně připravené ústřice. Také všechny mořské plody byly vynikající. Moc jsme si také pochvalovali, jak byla krásně do růžova připravena telecí svíčková.

Odcházíme z restaurace s největším nadšením, Opravdu jsme si to užili a můžeme jen doporučit. Všechna ocenění co restaurace dostala jsou opodstatněná. A hlavně to vynikající šampaňské, kterého bylo opravdu neomezeně.

Bylo to krásné pohlazení na duši, ne jenom výborný kulinářský zážitek, ale i pozorná a ochotná obsluha. Co říci závěrem, určitě se sem vrátíme.

Přečtěte si další články v rubrice: Hodnocení vín a jídla

Pokud si chcete i vy užívat života s lahodným jídlem na jazyku, zajistěte si lukrativní zaměstnání, které vás bude bavit, finančně vás zajistí a už se nebudete muset rozhodovat pro levnou večeři. Doporučuji vybrat z následujících pozic:

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com