shop World of Wines
Beneš Hrušky online ochutnávka 2021
Beneš Hrušky

Beneš Hrušky online ochutnávka 2021

Po čtrnácti dnech se konala další online degustace. Už jsme věděli, jak degustace probíhá, vína jsme si vyzvedli přes týden a úderem 20. hodiny jsme začali sledovat. Jinak lze udělat slovní hříčku, že “pili jsem vino z hrušek”.

Degustaci připravil opět Obchod vínem v Podskalí. Představení obchodu naleznete v recenzi na minulou degustaci.

Představení vinařství Beneš

Rodinné vinařství Beneš vyrábí hlavně vína typická pro oblast Podluží. Vinařství se snaží zajistit, aby vína měla čisté a typické vlastnosti a byla vyráběna nejpřirozenějším způsobem.

Vinařství Beneš chce, aby tato vína byla plná, přirozená a měla charakteristiku odrůdy a specifického ročníku. Postup, který vinařství Beneš používá, významně neovlivňuje odrůdové vlastnosti vína a umožňuje jim přirozené zrání v jemných kalech. Ve výrobním procesu vinařství Beneš používá keramické nádoby, nerezové tanky a také dubové sudy. Při zpracování používá vinařství Beneš moderní technologii.

Beneš Hrušky online ochutnávka 2021

Víno vinařství Beneš závisí na povaze viniční trati. Hrozny pocházejí z trati Hastrmany, kde je půda těžší a má jílovité podloží. Z tohoto důvodu je víno plné štiplavé kyselinky a na lahvi může zrát déle. Naproti tomu vinná trasa Podsedky se nachází na lehčí písčito-vápnité spraši, která poskytuje plná, kořeněná, extraktivní vína s minerální dochutí.

Vinici vinařství Beneš můžete poznat díky tomu, že je pokrytá trávou. Není to tak, že by jim na ní nezáleželo. Dělají to proto, aby se vyhnuli zbytečnému používání herbicidů a vytvořili ve vinici přirozené prostředí. Pěstování hroznů vinařství Beneš probíhá částečně integrovanou výrobou a částečně ekologickou výrobou.

Beneš Hrušky online ochutnávka 2021

Hodnocení vín

 • Rulandské bílé 2020
  Typické odrůdy vína mají světle žlutou až zlatavě zelenožlutou barvu. Vůně tohoto vína je jemná, s typickými chlebovými a květinovými vůněmi. Můžete také najít vůni hrušek, broskví, citrusů, ořechů, másla, vanilky a květů stromů. Chuť vína je plná, dlouhotrvající, harmonická a elegantní.

  Rulandské bílé je vhodnější pro slavnostní příležitosti. Velmi vhodné pro uzené ryby, grilované maso, plísňový sýr. Spárujte ho s jedinečnými palačinkami, zřetelnější úpravou hovězího nebo vepřového masa a hustou polévkou.

  Toto degustované rulandské bílé s květinovou vůní a chutí rozkvetlé louky je těžší, plnější, strukturovanější víno, přesto kabinet. Víno mělo světle žlutou barvu.

  ”Hodnocení:

 • Sauvignon 2020
  Světle žluté víno se zelenými podtóny a atraktivní vůní, připomínající bezový květ a čerstvě zalomenou větvičku černého rybízu; aroma přitahuje rebarboru a kiwi a má náznak bylinného čaje. Příjemná kyselá a lehce minerální dochuť.

  Doporučujeme jíst ke smaženým mořským plodům, mladému chřestu či uzené rybě. Je skvělé v kombinaci s holandským polotvrdým sýrem.

  Námi degustovaný sauvignon bylo jednoduché svěží víno kopřivové a hluchavkové chutě. Zdálo se nám ještě příliš mladé a nedozrálé. Podle nás by chtělo ještě nějakou dobu uležet.

  ”Hodnocení:

 • Veltlínské zelené staré keře 2020
  Toto víno má slabě nazelenalou barvu s typickými vůněmi. Po správném sladění je ideálním společníkem pro každodenní jídlo.

  Námi degustované veltlínské zelené zrálo částečně na sudu. Je to plnější, strukturovanější, minerální víno. V chuti jsou cítít květinové a mírně nahořklé mandlové tóny a zkaramelizované máslo.

  Doporučujeme k dlouhodobé archivaci. Nám se toto víno velmi líbilo a dali jsme mu plný počet bodů.

  ”Hodnocení:

 • Rulandské šedé 2020
  Víno typické žluto-zelené barvy s živými zlatými odlesky, spoustou ovoce a nádechem bylinného čaje s kandovanou pomerančovou kůrou a medem. Výborně se hodí pít k zimním zeleninovým salátům na bázi celeru, oříšků a smetany.

  Bude dobrým společníkem pro hutnější pokrmy připravené „v hrnci“ a případně ke kuřecímu plátku v trojobalu s bramborovou kaší. Pijeme ho s vyzrálým sýrem-Hermadur, Blaťácké zlato …

  ”Hodnocení:

 • Cuvée Hastrmany 2019
  Cuvée z odrůd rulandské šedé, chardonay a veltlínské zelené.
  Víno zrálo 12 měsíců ve velkých dubových sudech s jemnými kaly. Víno světle nazelenalé barvy s jemným buketem, čitelným projevem kvetoucí střemchy a vyzrálých kdoulí. Příjemně kořeněné a plné víno, s mírně nahořklou chutí po pražených oříšcích. ideální pro náročnější kuchyni.

  Doporučujeme k dušenému hovězímu masu na červeném víně a k drůbežím a játrovým paštikám. Bude dokonale ladit s dobře uzrálými tvrdými sýry – ementál, beaufort, zlatá Praha ……

  ”Hodnocení:

 • Rosé Pinot Noir/Zweigeltrebe 2020
  Toto víno je obvyklé světle růžové barvy s živými odlesky. Svěží chuť, živá kyselinka, v dochuti jemné třísloviny. Typické moravské víno vhodné pro celodenní letní pití.

  Doporučujeme jako letní aperitiv. Výborně se hodí k bílým grilovaným masům a lehkým dezertům (jablečná charlotta) a také třeba k feta sýru .

  ”Hodnocení:

 • Cabernet Moravia
  Kříženec odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc.
  Typický Cabernet Moravia je známý svou tmavou granátovou barvou s růžovými záblesky a sametovou vůní. Víno je velmi plné, hebké, s dobře strukturovanými tříslovinami a s dlouhou perzistencí. V chuti cítíme spoustu černého rybízu, švestek, borůvek, které víno zdědilo po svých rodičovských odrůdách.

  Cabernet Moravia se velmi hodí ve spojení s pálivou omáčkou, tmavým nebo uzeným masem, případně sýrovými a masovými pokrmy s vysokým obsahem tuku.

  Toto víno se vinařství opravdu povedlo a my ho hodnotíme nejvyššími body.

  ”Hodnocení:

 • Pinot Noir barrique 2019
  Víno jasně fialové barvy, s jemnou vůní přezrálých třešní a čerstvě oloupané kůry a chutí do tmavé čokolády. Plná a taninová dochuť extrahovaného vína, vhodná k dlouhodobé archivaci.

  Doporučujeme k studené srnčí roládě s brusinkovým džemem, k vysokému pečenému hovězímu masu na grilu, k různě upraveným masům na červeném víně a čokoládovému dezertu (Sacher). Výborně se kombinuje se zralým bílým plísňovým sýrem, vlašskými ořechy a černými olivami.

  ”Hodnocení:

 • Merlot barrique 2019
  Víno má jasně rubínovou barvu s příjemnou ovocnou vůní, aroma černých třešní se postupně mění v lehce kořeněnou chuť. Tóny čokolády a kávy lákají znalce. Pllné a extraktivní víno, vhodné k dlouhodobému jídlu. Hodí se k pečenému červenému masu, zvěřině a jehněčímu.

  Chutná skvěle s čokoládovými a kávovými dezerty (gateau au chocolat), ale také se sýry s modrou nebo bílou plísní.

  ”Hodnocení:

Přečtěte si také článek: Degustace rakouských vín v zájezdním hostinci Starý Svět

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com