shop World of Wines
Božský steak v Crazy Cow
Božský steak v Crazy Cow

Božský steak v Crazy Cow

Na Slevomatu se objevil náš oblíbený voucher na skvělé steaky v pražské steak house restauraci Crazy Cow. Neváhali jsme, vyrazili a využili tak to kraťoučké období, kdy jsou v době Covid-19 otevřené restaurace.

Představení Crazy Cow

 Božský steak v Crazy Cow

Crazy Cow se nalézá v dvoupatrovém steak housu v centru Prahy v Dlouhé ulici, pár metrů od Staroměstského náměstí. Najdete zde doplňky inspirované Texasem, Mexikem a Brazílií, Ideální místo na oběd či večeři a nebo jen k odpočinku po ruchu velkoměsta. Steak house Vás překvapí oslnivou řadou obřích steakových menu s úžasnými cenami. K přípravě steaků používají pouze americké nebo argentinské hovězí maso. Spolupracují s dodavateli hovězího, kteří se o své kravičky starají poctivě a s láskou. Nabízí pouze pokrmy připravené z čerstvých a sezónních surovin. Nehledejte u nich mrazák a koření. Jsou fresh! Bez kompromisů. Pokud nejste milovníkem steaků, můžete si vybrat ze spousty ryb, hamburgerů a salátů.

Představení menu

 Božský steak v Crazy CowZ voucheru, kde bylo několik možností jsme si připravili následující menu

 • Carpaccio z mladého býčka (80 g) s bazalkovým pestem a parmezánem
 • Jihoamerický hovězí rumpsteak (250 g) na grilu s omáčkou ve variantě houbová a pepřová, coleslaw a přílohou ve variantě pečená brambora se zakysanou smetanou a hranolky
 • Domácí čokoládový dortík s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou
 • Cabernet Sauvignon (chilské červené)

 Božský steak v Crazy Cow
Carpaccio bylo jako vždy jemné chuti, jako vždy nezklamali a byl to výborný začátek naší božské večeře.

Steak byl opravdu vynikající – jemné, šťavnaté a krásně strukturované maso. Steak byl také připraven dle našeho přání, „medium“ a „medium rare“ bylo jak má být,na na našich talířích byl vidět rozdíl v jeho barvě. Opravdu jsme si pochutnali a velice jsme chválili kuchaře.

Dezert, protože nebyl výrazně sladký zaujal tentokrát i přítelkyni, která není zrovna milovníkem dezertů.

Naše hodnocení vína

Ke steakům jsme si dali Cabernet Sauvignon z menu na voucheru a pak si objednali Merlot.

 • Valmaduro Cabernet Sauvignon 2018 D.O. Valle Central of Chile
  Procento alkoholu 13%, odrůda 100% Cabernet Sauvignon.

  Valle Central ofChile je jednou z nejvíce fascinujících a jedinečných vinařských oblastí na světě. Jedná se o oblast Nového světa s historií, která sahá několik století až do doby prvních evropských osadníků na jihoamerickém kontinentu. V průběhu staletí se vinice kolem údolí Maipo a Maule rozrůstaly a rostly a nyní je Valle Central nejproduktivnější vinařskou oblastí Jižní Ameriky, kde se vyrábí mnoho nejcharakterističtějších a nejchutnějších vín Chile.

  Ve víně je mírná hořkost. Víno vypadá tak složitě a dává tolik různých signálů, že padá podezření, že ještě není hotové.

 • Merlot Reserva 2017 Bodegas Tagua Víno z Chile Rapel Valley
  Odrůdové složení : 100% Merlot.

  Chilské červené suché víno z oblasti Rapel Valle. Vinařství Bodegas Tagua. Po sklizni 5 denní studená macerace, poté zraje po dobu 6-8 měsíců (dle ročníku) v amerických dubových sudech.

  Červená barva s rubínovými tóny. Ve vůni tmavé třešně a černý rybíz. V chuti velmi jemná tříslovina, ovocné a třešňové tóny. Větší zahrnutí dřeva v enologické práci poskytuje kořenité vůně a plody lesa. Kyselost je vyšší, taniny výrazné, dochuť se sladkými tóny. Linka Reserva Bodegas Tagua se vyznačuje převahou ovoce na dřevě, které je samo o sobě více přítomné.

 Božský steak v Crazy CowPrvní víno nás moc nezaujalo. Merlot chutnal daleko více, ocenili jsme hlavně taniny a dochuť se sladkými tóny.

Slovo na závěr

Stručně řečeno, můžeme říci, že se sem znovu vrátíme. Dnešní steak byl opravdu božský, můžeme ho každému jen doporučit. Byli jsme také velmi spokojeni s prvotřídním servisem a příjemným personálem.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com