shop World of Wines
Châteauneuf-du-Pape  – červené víno vysoké kvality
Châteauneuf-du-Pape

Châteauneuf-du-Pape – červené víno vysoké kvality

Pokud patříte mezi milovníky červeného vína vysoké kvality, tak vám rozhodně bude chutnat Châteauneuf-du-Pape. Pochází ze stejnojmenné francouzské oblasti, která mu, díky svému podnebí a kvalitní péči místních vinařů, dodává charakteristickou vůni a především chuť.

Kvalita vína Châteauneuf-du-Pape

Jedná se o jednu z nejznámějších značek v údolí řeky Rhôny, kde se rozkládá velká vinařská oblast jižní části Francie. Co je příčinou kvality vína z této oblasti? Především snižování viničních výnosů. To má za následek vyšší koncentraci živin v hroznech zde pěstovaných. Pro pěstování vinné révy se používají staré vinice. Kvalitu ovlivňuje i místo, kde jsou vinice umístěné. Jedná se především o podloží a přírodní podmínky, které se nacházejí v okolí vinice. Také se kombinuje více odrůd.

  • K jakým pokrmům víno podávat?
    Mezi doporučené pokrmy patří ty, které se připravují z červených druhů masa nebo zvěřiny a jsou dochucovány sýry nebo pikantními druhy koření.
    Na vínu si můžeme pochutnat i během večera, kdy je na stolování více času.

Vesnička Châteauneuf-du-Pape

Rozkládá se při levém břehu řeky Rhôny, severním směrem od Avignonu. V minulosti se jednalo o vesnici hornickou. Později si zde nechal svou letní rezidenci zbudovat jeden z papežů, který v jejím okolí nechal zároveň založit i vinici a tím zde začala vinařská éra. Víno, které se zde v této oblasti v současné době vyrábí, vzniká z několika povolených vinných odrůd. Výsledkem je pak víno, které se pyšní rubínově červenou barvou a bohatou chutí. O místní vinice pečují zkušení vinaři. Díky tomu, že jsou pokryté velkými kameny, mají kořeny vinné révy i půda dostatek tepla i během noci.

Papežské sídlo sice připomínají již jen jeho rozvaliny, ale proslulost místního vína si svoji známost zachovává i nadále.

Přečtěte si také článek: Vinařské regiony Francie

Také patříte mezi milovníky dobrého vína? Pak rozhodně musíte navštívit náš e-shop, který nabízí vína pro milovníky i znalce tohoto dobrého moku králů.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/chateauneuf-du-pape-hrad-z%C5%99%C3%ADcenina-215372/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com