shop World of Wines
Čokoláda k vínu, dokonalá kombinace
Čokoláda k vínu, dokonalá kombinace

Čokoláda k vínu, dokonalá kombinace

Ideální kombinací je víno a sýr. Odborníci vám také poradí, jaké víno se hodí k jakému pokrmu. Ovšem kdo nevyzkoušel doslova božskou chuť, kterou se vyznačuje kombinace vína a čokolády, neví, o co přišel. Podstatné ovšem je, aby čokoláda byla vysoko procentní a víno naprosto kvalitní. Teprve takové spojení přínáší jedinečný dojem a zážitek, který vás okouzlí a nadchne.
Konzumace čokolády a vína má i další pozitivní účinky. Kromě toho, že se jedná o skvělou pochoutku, může vám pomáhat i hubnout. Podle ověřených výsledků se jedná také o účinnou prevenci proti rakovině a cévním chorobám

Důvody kombinace čokolády a vína

Skutečně dokonalou kombinací je hořká čokoláda a elegantní víno, což je nezapomenutelný gurmánský požitek. Je to dáno ohromnou rozmanitostí a velkým rozsahem chutí a vůní, které obě tyto delikatesy nabízejí. Víno a čokoláda nabízí rozsah chutí sahajících od květinových, přes kořeněné až po lehce pikantní. Ideální harmonii chutí lze dosáhnout tak dokonalou vyvážeností, kdy jedna chuťová vlastnost není potlačeno tou druhou.

Jak víno s čokoládou kombinovat?

Platí to, co i v případě jiných kombinací. Záleží totiž na druzích vín i čokolád. Některá vína se k čokoládě hodí více, jiná méně a některá vůbec. Pokud zvolíte tu správnou kombinaci, budete odměněni širokou a intenzivní paletou chutí a vůní, které se vzájemně vyvažují a doplňují.
Příklady ideální kombinace:

  • sytá hořká čokoláda se dobře hodí k plnému elegantnímu červenému vínu. Může to být například Merlot, Cabernet nebo těžká vína jako Madeira, Portské nebo Sherry
  • vysokoprocentní čokolády si dobře rozumí s těžkým červeným vínem
  • ochucené a jinak aromatizované lehčí čokolády se dobré v kombinaci s bílými víny

Pozitivní zdravotní účinky

Kombinace čokolády a vína má výborné a prověřené preventivní účinky proti onemocněním kardiovaskulárního systému a také proti vzniku rakovinových onemocnění. Další efekt mají již pouhé dvě kostičky hořké čokolády, které dokáží utišit chuť na sladké. Červené víno obsahuje m.j. také resveratrol, který působí na různé fáze bujení nádorových buněk a zpomaluje stárnutí mozku.

Jak si kombinaci nejlépe vychutnat?

Kousek čokolády nechte zahřát na patře v ústech a až se začne rozpouštět, napijte se vína. Nikam nespěchejte a vychutnávejte si kombinaci obou chutí. Při polknutí prožijete gejzír nevšedních chutí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/%C4%8Dokol%C3%A1dov%C3%A1-tmav%C3%A1-k%C3%A1va-confiserie-183543/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com