shop World of Wines
Dáme vám radu, jaké kombinace výtečného vína a lahodných delikates k sobě pasují ideálně
World of wines

Dáme vám radu, jaké kombinace výtečného vína a lahodných delikates k sobě pasují ideálně

Není jednoduché najít ideální soulad mezi pokrmy a vínem. Ve volbě hraje důležitou roli celá řada faktorů: úprava pokrmu, zvolené suroviny a použité koření, charakter hostiny, předpověď počasí i roční období, rozpočet nákladů i posouzení konkrétních představ, nebo regionálních zvyků.

Ideální výběr kvalitního vína jde ruku v ruce s vhodně zvolenými pokrmy

Obecně platná pravidla pro kombinování jídla a vína se liší podle regionu i osobních představ, avšak základní aspekt je nesporný, volíte-li víno k jídlu, měli byste dopředu znát, že čím lahodnější a jemnější strava, tím lahodnější a delikátnější by vámi vybrané víno mělo být. Vína s plnější chutí se podávají k pokrmům výraznější chuti. Jestli si dáte jemné víno k pálivé omáčce, zůstane vám v ústech obyčejná, nevýrazná tekutina a naopak, z těžkého, výrazného vína k dušené šunce se stane fiasko. Proto platí poučka, že krmě a víno musí společně fungovat, měly by se harmonicky obohacovat, žádná ze složek by neměla vyčnívat. Výlučně tím bude dosaženo skutečného efektu.

Promyslete si nesčetné kombinace skvělého vína a lahodných pokrmů

Co je skutečně zaručené, je vzájemná symbióza stěžejních chutí. Pocit hořkosti významně posiluje chuť slaná, a zase hořká chuť podporuje kyselý pocit, anebo sladká chuť může zmenšit kyselou, a také slanou a hořkou. Když propojíme dvě chutě, které se vzájemně skvěle doplňují, dopracujeme se k harmonii, což platí i v opačném případě. Význačnou složkou podávaného jídla, na niž se při výběru vína k předkládanému jídlu zaměříme, je ovšem také využitá surovina jako sýr, maso, zelenina, přílohy, atd., opomenout by se nemělo ani využité koření, případně charakter omáčky.

Existuje skutečně řada nejrůznějších kombinací a možností, jak si smlsnout na značkovém vínu společně s kvalitním jídlem. A tak se směle pusťte do testování a objevování nových kulinářských dovedností. Bez ohledu na fakt, co se píše v časopisech a co radí specialisté, vždycky se jeví jako nejlepší možnost ta, která se hodí právě vám.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/romantick%C3%A9-romantick%C3%A1-ve%C4%8De%C5%99e-v%C3%ADno-744760/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com