shop World of Wines
„Dáme vínko?“ je častá zpráva mezi ženami
Dáme vínko?

„Dáme vínko?“ je častá zpráva mezi ženami

Muži si napíší či zavolají, že jdou na dvě a všichni ví, že tak počítají to první a poslední pivo. Doby, kdy ženy seděly doma na zadku s dětmi jsou pryč a posezení u vína s kamarádkou nebo pozvání na lahvinku dobrého vínka s příjemným popovídáním se stává příjemným zpestřením hektických dnů vytížených žen a unavených matek.

Kamarádka vezme děti, lahev dobrého vína, namíří si to k vám a o příjemné odpoledne máte postaráno. Děti si spolu pohrají a vy si porovnáte výchovné metody, které nefungují, svých ratolestí, postěžujete si na muže a klidné, s dobrou náladou jdete domů. Tento trend je stále častější a podle posledních průzkumů vinařského fondu se ženy mezi 25 – 45 lety staly samostatnou spotřebitelskou skupinou. To se stalo vůbec poprvé.

U žen nerozhoduje cena

Ženy si za kvalitní víno rády připlatí a dávají přednost osvědčeným oblíbeným značkám. Bílé víno je mnohem více ženami vyhledávané než červené pro svou jemnější chuť. Ovšem i popíjení vína se řídí módními trendy a za pár let to může být jinak. Tuzemské značky vedou před zahraničním vínem a ženy víno nejčastěji nakupují v supermarketech. Třetina z nich si víno koupí přímo ve vinotéce.

Proč ženy nepijí „lahváče“?

Ženy mají geneticky dané, že vnímají všeobecně hořkou chuť jinak než muži a preferují spíše sladké a lehčí chutě. To se také odráží ve vyšší oblibě vína, které má chuť spíše trpkou nebo nasládlou, podle typu vína.

Představte si, že se domluvíte s kamarádkou na společně stráveném odpoledni a první, co vás napadne, že vezmete s sebou lahvinku vína nebo sektu. Nepůsobí dobře, když potáhnete basu nebo petlahve s pivem. Láhev dobrého vína je skvělým dárkem.

Dalším důvod oblíbenosti vína se týká popíjení v baru nebo restauraci. Žena s elegantní sklenkou vína vypadá mnohem lépe než s těžkým půllitrem. Lehké upíjení vína jí neubere nic na ženskosti a sexappealu. Ovšem pokud nevypije několik lahví.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/picnic-basket-colors-wine-red-wine-1456955/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com