shop World of Wines
Degustace rakouských vín v zájezdním hostinci Starý Svět
Degustace v zájezdním hostinci Starý Svět

Degustace rakouských vín v zájezdním hostinci Starý Svět

Degustace rakouských vín vinařství Neustifter v zájezdním hostinci Starý Svět je další naše akce výpravy za kvalitním vínem.

Představení zájezdního hostince Starý svět

Zájezdní hostinec Starý svět se nachází v Americe u Votic a je velice krásně zrekonstruovaný a je zde dbáno na neuvěřitelné detaily jako třeba stylové kliky u dveří. Plně se daří záměr majitelů přenést nostalgii prvorepublikového života na každého, kdo sem zavítá. Všude je čisto a zahrada je udržována s neskonalou péčí. I když při příjezdu bylo plno, hned se nám věnovali a takto pozorný personál po celou dobu pobytu.

V rámci rakouského víkendu jsme si dali k obědu hovězí polévku s rakouským játrovým knedlíkem a telecí řízek se salátem. Moc nám chutnalo. Také snídaně byla bohatá a pestrá.

Hovězí polévka s rakouským játrovým knedlíkem

Degustace vinařství Neustifter

Vinařství Neustifter leží v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Neustifterovi obhospodařují 24ha v Poysdorfu a v jeho okolí již ve třetí generaci. Produkují 70% bílých a 30 % červených vín. Nejdůležitější odrůdou je Veltlínské zelené.

Toto víno se objevuje ve všech jakostních kategoriích jako Weinviertel DAC (zkratka DAC znamená Districtus Austriae Controllatus, což je v překladu „označení kontrolovaného rakouského původu“; srovnatelné s českým označením VOC, tj. „víno originální certifikace“), Grüner Veltliner Perfektion, Grüner Veltliner Reserve a jako „Neustifter Grüner Veltliner Stockkultur“ (Veltlínské zelené vypěstované ve „stockkultur“ rodiny Neustifterů). V této pestré nabídce si každý může najít Veltlínské zelené, které mu je nejmilejší. Karlu Neustifterovi jako milovníkovi červených vín obzvláště záleží na odrůdách Zweigeltrebe, Merlot, Cabernet Sauvignon a Rulandské modré.

Degustaci vedla velmi dobře v českém jazyce dcera majitele Monika Neustifter.

Degustace byla doprovázena celou řadou výborných pochutin. Vynikající jednohubky s lososem a koprem, skvělé teplé škvarky, špek se rozplýval na jazyku stejně jako výborný tažený závin , a to nemluvím o řízcích, chlebových jednohubkách se škvarkovou pomazánkou, nádivce, kapřích hranolkách a dalších stejne skvělých pochutinách .

Naše hodnocení vín

Degustace v zájezdním hostinci Starý Svět

Podotýkáme, že máme rádi suchá vína, proto v našem hodnocení zaujímají vyšší místa.

Naše hodnocení je škálou 1 až 6, kdy 6 je nejlepší hodnocení. Průměrné hodnocení je 4,1 za všech 12 vín, bílá vína je průměr 4,4 a červená je průměr 3,5, to znamená, že s bílými víny jsme byli spokojeni více než s červenými. Bílá vína nám velice chutnala, ale průměr je zatížen hodnocením dvou vín, která nám opravdu nesedla.

Přehled degustovaných vín

 • WELSCHRIESLING 2018
  hodnocení 5 z 6
 • WEINVIERTEL DAC 2018
  hodnocení 5 z 6
 • GELBER MUSKATELLER 2018
  hodnocení 2 z 6
 • GRÜNER VELTLINER EXKLUSIV 2018
  hodnocení 6 z 6
 • RIESLING EXKLUSIV 2018
  hodnocení 5 z 6
 • SAUVIGNON BLANC EXKLUSIV 2018
  hodnocení 3 z 6
 • GRÜNER VELTLINER TERROIR 2016
  hodnocení 5 z 6
 • ROSÉ CABERNET SAUVIGNON 2018
  hodnocení 4 z 6
 • MERLOT EXKLUSIV 2016
  hodnocení 2 z 6
 • ZWEIGELT EXKLUSIV 2015
  hodnocení 4 z 6
 • BLAUFRÄNKISCH EXKLUSIV 2015
  hodnocení 3 z 6
 • ZWEIGELT/ MERLOT/ CABERNET SAUVIGNON Barrique 2015
  hodnocení 5 z 6

Akce není poslední

Vinařství pořádá celou řadu dalších akcí, kde je možné se s jejich vínem seznámit. Tyto akce se odehrávají v jejich vinných sklepech v Rakousku, jejichž adresu uvádíme dále. Úplný přehled najdete na https://www.weingut-neustifter.com/cs/terminy-akci/

 • Sommer.Wein.Party
  V sobotu 3. srpna 2019 v 20:00 hodin se koná ve sklepě Sommer.Wein.Party., kde bude degustační bar s celým sortimentem Vstup: 18 € (nápoje, vína a hudba jsou zahrnuty v ceně)
 • Den otevřených dveří
  Koná se od 5. do 11. 8. 2019 ve sklepě a na golfovém hřišti 3 denně od 16.00 hodin. Kromě prohlídky sklepů ochutnáte vína z ročníku 2018.
 • Weingut Neustifter Golfový turnaj
  Dne 17. srpna 2019 se koná Golfový turnaj pro přátele a zákazníky. Zahrajete si golf, popijete při slavnostní večeři
 • Adresa vinařství
  Weingut Neustifter
  Laaer Straße 10
  A-2170 Poysdorf
 • Vinné sklepy
  Am Golfplatz 3
  A-2170 Poysdorf

Přečtěte si také článek: Francie na grilu

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com