shop World of Wines
Degustační menu v sále Boccaccio
Degustační menu v sále Boccaccio

Degustační menu v sále Boccaccio

Jsme moc rádi, že uzavření restaurací z důvodu COVID-19 bylo ukončeno a mi mohli vyrazit na dobré jídlo a dobré víno. Tentokrát byla naše volba na 5 chodové degustační menu v restauraci hotelu Grand Bohemia.

Sál Boccaccio

Voucher byl původně do restaurace Franz Josef, ale bylo nám nabídnuto, že můžeme navštívit nově zrekonstruovaný sál Boccaccio. Nabídku jsme přijali a nelitovali jsme.


Degustační menu v sále Boccaccio


Degustační menu v sále Boccaccio

Už více než 80 let ukrývá hotel Bohemia své nejkrásnější poklady pod zemí. Když pan Steiner otevřel hotel v roce 1927, představil veřejnosti také podzemní banketovou halu Boccaccio. Poté se stala jedním z nejoblíbenějších míst pražské smetánky. Každý den se zde například konaly tzv. Taneční noci „soirées dansantes“ a bavili se zde například postavy jako ministr zahraničí Jan Masaryk nebo tehdejší americký velvyslanec.

V roce 1993 byla hala kompletně přestavěna a obnovena krása dobrých časů. Byl obnoven umělý mramor, obnoveny zlacené dekorace na zdi a obrazy. Byly pečlivě zrestaurovány malé kupovité sochy s hudebními nástroji nebo šípy lásky a vyměněna zrcadla a lampy. Přes špatné podmínky sálu před rekonstrukcí zůstaly některé původní dekorace zachovány.

Kulinářské a hudební zážitky z večeře si můžete vychutnat spolu při akci Večeře s Mozartem.

5 chodové degustační menu

5 chodové degustační menu bylo dobře sestaveno a velice nám chutnalo. Hned na začátku nás zaujala šunka od kosti a proto jsme dali dotaz obsluhujícímu personálu, kdo je dodavatel. Také jsme si pochutnali na hlavním chodu, jehněčí kotletky, které byly připraveny krásně do růžova. Trochu méně nás zaujal filet z candáta. Obsluha byla vzorná, milá a bylo vidět, že má po přestávce díky COVID-19 plno energie. Menu bylo složeno z

 • amuse bouche losos s marmeládou
 • šunka od kosti s celerovým salátkem a smetanovým křenem
 • polévka z červeného zelí s brusinkami
 • filet z candáta s mandlovým máslem a vařeným bramborem
 • jehněčí kotletky s kaší a žampionovou rýží
 • smažená jablíčka s vanilkovým krémem
 • káva


Degustační menu v sále Boccaccio

Vína byla k daným chodům sestavena s vkusem a citem pro skloubení jídla a vína. Nemáme tomu co vytknout.

 • welcome drink pro zvýraznění chuťových buněk
  Bohemia sekt Chardonnay Brut
  Jedinečnost tohoto sektu tvoří Chardonnay v cuvée. Odrůda Chardonnay nejen patří mezi nejoblíbenější, ale jedná se o jedinou bílou odrůdu, ze které se vyrábí pravé šampaňské. Na první pohled okouzlí světle žlutozelenou barvou se zlatými odlesky a velmi jemným perlením. Je uveden v kondici brut, takže lépe vyniká jeho rafinovaná vůně spojující tóny limetky, pomela a bílých květů s nádechem medu a oříšků v pozadí.
 • k předkrmům byl zvolen
  Rýnský Ryzlink Vlašský Phillip Zull, Česká republika & Rakousko
  Víno plné s výraznějšími kyselinkami, přesto vyvážené. Chuť svěží a jemně kořenitá. Opravdu velmi zajímavé cuvée.
 • k filetu z candáta
  Sauvignon pozdní sběr, Vinařství Mádl Velké Bílovice, Česká republika
  Víno s intenzivní vůní lučních květů, hluchavky a černého bezu. Chuť je svěží s čitelnou odrůdovostí a ovocnou dochutí angreštu a bílých broskví.
 • k jehněčím kotletkám
  Pinot Noir pozdní sběr – Vinselekt – Michlovský Rakvice, Česká republika
  Sušené tmavé lesní ovoce doprovází v chuti bohaté oenotaniny s povidly v závěru.
 • Minuty Rosé 2015, Côtes de Provence, Francie
  Víno světle růžové barvy , typické svou delikátností a elegancí. Svěží, hebká a kulatá chuť po ovoci a květinách, především meruňkách, brostvích a kandovaném pomeranči.
 • digestiv
  Grappa ( vybrali jsme si ji z několika nabídnutých variant )
  Grappa patří mezi světově proslulé destiláty s výjimečnou chutí a kvalitou. Nápoj pochází ze slunné Itálie a vyrábí se z takzvané matoliny , a to z její vinné varianty.

Nejvíce nám chutnalo Pinot Noir a také velmi zajímavé Minuty Rosé. Skladba vín byla velice dobře sladěná a byli jsme celkově spokojeni.

Celkové hodnocení

Jídlo, prostředí a obsluha si od nás zaslouží to nejlepší hodnocení. Určitě se sem zase vrátíme a můžeme všem jen doporučit. Bylo to opravdu krásné obnovení našich vycházek za dobrým jídlem a dobrým vínem a dnešní večer zase nastavil laťku úrovně vysoko.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com