shop World of Wines
Demence: ovlivňuje pití vína zdraví našeho mozku?
Ovlivňuje pití vína zdraví našeho mozku?

Demence: ovlivňuje pití vína zdraví našeho mozku?

Z čerstvého kalifornského výzkumu vyplývá, že umírněná konzumace vína může pomoci předejít demenci, avšak oxfordští vědci naopak tvrdí, že důkazy jsou slabé a upozorňují na zvýšené riziko vzniku Alzheimerovy choroby…

Studie publikovaná v časopise Journal of Alzheimer´s Disease ukázala, že starší dospělí, kteří pravidelně pijí menší dávky, mají vyšší pravděpodobnost, že se dožijí alespoň 85 let, aniž by onemocněli demencí.

Nicméně tento výzkum přichází méně než dva měsíce poté, co studie pod vedením univerzity v Oxfordu prohlásila, že jak mírní, tak těžcí pijáci mají vyšší riziko vývoje onemocnění mozku, jako je Alzheimerova choroba.

„Výsledky výzkumu vlivů mírné konzumace alkoholu na mozek nejsou konzistentní. Slabé až středně závažné užívání alkoholu je spojeno s nižším rizikem demence a sníženým výskytem infarktu myokardu a mrtvice,“ uvádí vědci. „Výzkumy zobrazování mozku však dosud nedokázaly poskytnout přesvědčivý nervový korelát, který by mohl podpořit jakýkoli ochranný účinek.“

Ve studii v San Diegu výzkumníci sledovali více než 1 300 starších dospělých po dobu 29 let, přičemž každé čtyři roky posuzovali jejich mentální schopnosti pomocí standardního screeningového testu demence. Zjistili, že muži a ženy ve věku 85 let a starší, kteří konzumovali „malé až střední“ množství alkoholu, měli dvakrát větší pravděpodobnost kognitivního zdraví než ti, kteří nepijí.

Autoři studie však zároveň zdůraznili, že výsledky nenaznačují, že pití alkoholu je přímo zodpovědné za dlouhověkost a kognitivní zdraví.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com