shop World of Wines
Do jakých sklenic nalévat šampaňské?
Do jakých sklenic nalévat šampaňské?

Do jakých sklenic nalévat šampaňské?

Šampaňské již po mnoho let patří ke všem slavnostním příležitostem v soukromém i pracovním životě. Kromě přivítání Nového roku je šampaňské spojováno s různými oslavami nebo svatbou. Přípitek tímto oblíbeným nápojem značí důležitou událost ve vašem životě, kterou chcete oslavit. Pokud jste se rozhodli takovou oslavu uspořádat, víte, jaké sklenice k nalévání šampaňského použít? Šampaňské si nejlépe vychutnáte ve vysoké „tulipánové“ sklenici a to hned z několika důvodů. Mnoho lidí používá na šampaňské sklenice zvané flétny, ale ty jsou vhodnější spíše na Prosecco, ovšem také s ní nic nezkazíte. V tulipánové sklenici se správně rozvine jeho aroma a vůně.

Důležitá je výška sklenice

Šampaňské je tolik oblíbené pro jednu vlastnost, která je pro něj typická. Nejspíš tušíte, že jde o bublinky. Ovšem špatným výběrem sklenice a špatným servírováním můžete o všechny lahodné bublinky přijít a šampaňské nebude chutnat tak skvěle, jak by mělo. Ve tulipánové sklenici se chuť i vůně správně rozvíjí a dobu „zvětrání“ tím značně zpomalíte. V mělké sklenici šampaňské brzy ztratí svou typickou chuť a vůni.

Nezapomeňte na správnou teplotu

Teplota podávaného šampaňského je zásadní. Bublinky si nejlépe vychutnáte při teplotě 6 – 8 ºC. Nejlepším způsobem vychlazení je hodit pár kostek ledu do kbelíku s vychlazenou vodou a do něj šampaňské na půl hodiny položit. V kbelíku ho ponechte po celou dobu, než lahev vypijete.

Jak šampaňské do sklenice nalévat?

Sklenice vždy před použitím opláchněte horkou vodou a nechte je uschnout. Tím se odstraní veškeré zbytky čistícího prostředku nebo leštidla, které mohou také způsobit, že se bublinky dříve uvolní. Ve tulipánové sklenici vydrží šampaňské déle chladnější. Nalévá se pouze třetina nebo polovina sklenky. Šampaňské vždy nalévejte velmi pomalu po stěně sklenice, zabráníte tak případnému úniku bublinek.

Přečtěte si také článek: Naučte se, jak se správně servíruje šampaňské

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/drinks-alcohol-event-1283608/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com