shop World of Wines
Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina na třech štacích
svatý Martin 2022

Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina na třech štacích

Letos jsme si svatomartinské víno náramně užili, protože jsme h vychutnali hned na třech místech. Nebylo ani divu, protože letošní svatomartinské se opravdu povedlo.

Zahájili jsme ve vinárně U posledního soudu, kde vinárník Václav začal přesně v 11:11 rozlévat. Na 14:00 jsme se přesunuli do restaurace Mlsnej Kocour, kde na nás čekala husí hostina a zakončili jsme ve vinárně Fine wine bar, kde byla skvělá společnost.

Představujeme vinárnu U Posledního soudu

Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina

Je to bar-kavárna-vinárna-galerie, ale seženete zde i jiné alko i nealko nápoje, včetně piva. Nachází se v ulici Jagellonská 8, naproti Pražskému soudu 3. Dostanete se tam metrem „A“ – Jiřího z Poděbrad nebo tramvajemi 11 a 13 zastávka stejného jména a autobusem 101 ze stejnojmenné zastávky, z tramvají 10 a 16 „Vinohradská vodárna“, nebo tramvajemi 5, 9, 15 a č. 26 „Olšanské náměstí“ a stejnojmenné autobusové zastávky 136, 175 a 267, nedaleko Žižkovské televizní věže, Královských Vinohrad a Žižkova. Posedět můžete v příjemném prostředí sestávajícím ze 2 místností. V první místnosti s barem máte 12 míst k sezení na vysokých barových stoličkách s pultem a ve druhé místnosti se stolem celkem 11 míst.

Představení restaurace Mlsnej kocour

Restaurace Mlsnej kocour a Formanka jsou společným podnikem, kde platí: jedna kuchyně, jedno menu, jedno polední menu, tanková Plzeň. Osvědčená a výborně hodnocená restaurace plzeňského stylu na Náměstí Míru. Mezi klíčové přednosti patří tanková Plzeň, skvělé ceny a příjemná obsluha v restauraci i Formance. Restaurace nabízí tyto služby: stravování v restauraci, venkovní posezení, jídlo s sebou.

Představení vinárny Fine wine bar

Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého MartinaVinárna Fine wine bar se nachází na Vinohradech a poskytuje bohatý výběr z točených vín i možnosti objednat si láhev. Víno je možné také zakoupit domů, protože vinárna funguje jako vinotéka. Pro milovníky piva z řad doprovodu je možné objednat celou řadu točených i lahvových piv. Vinárna disponuje i malou kuchyní a je možné si objednat i jednoduchá jídla jako nakládaný hermelín nebo klobásu, či výběr ze sýrů. Posedět můžete v příjemném prostředí sestávajícím ze 2 místností.

Naše menu

Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina
● husí paštika servírovaná Václavem jako pozornost podniku
● husí kaldoun s játrovými knedlíčky, husími drůbky a nudlemi
● husí stehno s variací knedlíků, zelí, nádivky a jablka

Naše chuťové pohárky jsme nastartovali husí paštikou od vinárníka Václava. Byla to jemná a lahodná játrová paštika z husích jater s voňavým kořením, kterou byla servírována na křupavé bagetě a výborně se hodila k vínu. Po přesunu do restaurace Mlsnej kocour jsme si pochutnali na husím kaldounu. Jeho jemná krémová chuť, kombinace zeleniny a dostatek játrových knedlíčků, drůbků a těstovin vytvořilo super sytou a báječnou polévku na talíři. Kaldoun byl takový pěkný polévkový festival chutí a proto nám náramně chutnal. A pak přišlo vrcholné jídlo dnešního dne, husí stehno s variací knedlíků, zelí a nádivky. Letos se husa povedla, Fakt to bylo boží jídlo včetně zelí a nádivky.

Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina
Husí stehno byla velká dobrota a už se nedalo čekala něco víc. Prostě lahoda na jazyku, krásně do měkka upečené a proto šlo dobře oddělit od kostí .

Hodnocení: 5,5 ze 6

Hodnocení vína

Letos jsme důsledně pili jenom červené a převážně Modrý portugal. Asi nejvíce nám chutnalo víno od Tetura.
 
 

 • Zweigeltrebe
  Tetur
  U posledního soudu

  Elegantní vůně třešní a švestek, jenž se promítá i do chutě. Nadchlo nás již od prvního doušku a bylo to velice půvabné rosé, což bývá u rosé vyjímka.

  Hodnocení: 5,5 ze 6

 • Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina

 • Modrý portugal
  Sedlec
  U posledního soudu

  Víno granátové barvy, květnaté vůně a aroma ibiškového čaje. Toto víno nebylo v harmonii s tříslovinami v dochuti. Víno nás dost zklamalo, na Sedlec je to dost vyjímka.

  Hodnocení: 4,5 ze 6

 • Modrý portugal
  Tetur
  U posledního soudu

  Světlejší rubínová barva s cihlovým okrajem. Vůně divokých třešní, dřeva a kávy. Chuť višní, brusinek, dřevité tóny ulpívající na zubech. Výraznější kyselinka působí lehounce svíravě a provází dochuť vína. Asi nejlepší víno co jsme pili.

  Hodnocení: 6 ze 6

 • Modrý portugal
  CHÂTEAU VALTICE
  Mlsnej kocour

  Jemnější červené víno s výraznou barvou, lehkým, svěžím buketem a elegantní chutí. S vínem jsme byli velice spokojeni i z důvodu, že nám bylo podáno vlastně v pivnici.

  Hodnocení: 5,5 ze 6

 • Svatovavřinecké rosé
  Rakvice
  Fine wine bar

  Lahodné víno s výrazným ovocným buketem, který se v chuti dále rozvíjí do tónů jahodového a třešňového kompotu. Víno hodnotíme jako typické rosé a asi více se od něho nedalo čekat a ten kompot byl převládající.

  Hodnocení: 5 ze 6

 • Dobré jídlo a pití u příležitosti svatého Martina

 • Modrý portugal
  Rakvice
  Fine wine bar

  Ve vůni se skvěle snoubí tóny drobného ovoce, zvláště pak malin a zralých třešní. Sametová chuť s projevem zralého peckovitého ovoce. Víno hodnotíme jako lepší víno dnešního dne..

  Hodnocení: 5,5 ze 6

Hodnocení závěrem

Letošní svatý Martin se nám velice vydařil. Užili jsme si dobré jídlo a dobré pití doprovázené i dobrou atmosférou a vzornou obsluhou ve všech navštívených podnicích. Bylo to sice trochu dlouhé a náročné na množství vypitého alkoholu, ale stálo to za to. Určitě všechny tři podniky navštívíme i příště a doporučujeme je i našim čtenářům.

Celkové hodnocení: 6 ze 6

Přečtěte si také článek: Dobrá svatomartinská husa v restauraci U Bulínů

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com