shop World of Wines
Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec
Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

Konečně jsme se dočkali a je možné zase vyrazit do restaurace. Sice se můžou navštívit pouze zahrádky a musí se splňovat covid opatření, ale alespoň něco. První naše volba po dlouhé odmlce byla restaurace Mlýnec.

Představení restaurace Mlýnec

Restaurace Mlýnec zaujme Vltavou proudící přímo pod vašima nohama, romantický výhled na Karlův most a designový interiér inspirovaný dynamickou vodní hladinou. Skvělé jídlo spolu s důrazem na dokonalost každého detailu a profesionální přístup činí z návštěvy restaurace zážitek, který budete chtít zopakovat.

Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

 
 
 
 
 
 
 
 
Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

Šéfkuchař Vladimír Vaníček se už jako mladý obával, že mu nikdo pořádně neuvaří, tak vzal věci do vlastních rukou. Do Mlýnce nastoupil v roce 2014 na studenou kuchyni a postupně prošel všemi myslitelnými posty. Vladimír dokáže kombinovat chutě opravdu nečekaným způsobem a nejraději pracuje se surovinami českých farmářů. Kdyby vás měl pozvat pouze na jeden chod, zvolil by určitě telecí filet mignon. V životě je mu vlastní pozitivní přístup a nadhled, je proto radost s ním pracovat. Rád promýšlí nové menu.

Restaurace Mlýnec je součástí “Klubu zátiší”. Tento “Klub” je exkluzivní program pro hosty. Jeho členové získávají řadu výhod.

Naše menu

Zvolili jsme TARTAR & STEAK MENU ve složení

 • PRVNÍ TALÍŘ
  Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

  1. TATARÁK Z MARINOVANÉHO LOSOSA citrusy, kapari, sriracha majonéza, sezam, koriand
  2. ČERSTVĚ ZAUZENÝ TELECÍ TATARÁK černá rýže, hořčičné semínko, kikkoman majonéza, řeřicha
  3. STAŘENÝ HOVĚZÍ TATARÁK OD KLOUDY žloutek, sušené hovězí, aioli, topinka
 • DRUHÝ TALÍŘ – 300G MASA
  Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

  1. 40 DNÍ STAŘENÝ TELECÍ RIB EYE STEAK
  2. 40 DNÍ STAŘENÝ RIB EYE STEAK OD KLOUDY
  3. 40 DNÍ STAŘENÝ TERES MAJOR OD KLOUDY Konfitovaný brambor, černý česnek, lučina, chimichurri
 • DEZERT
  1. VĚTRNÍK dulce de leche, vanilka z Madagaskaru, jahody, čokoláda

Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

 
 
 
 
 
 
 
 
Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec
Na ochutnání nám přinesli marinovaný bůček se zelím

K tomuto námi zvolenému menu restaurace doporučovala červené italské víno Barolo 2014, La Vetta, Serradenari. Rozhodli jsme se tedy držet doporučení. Jako druhou lahev jsme zvolili MALBEC 2017 Reserva, MENDOZA Bodega Piedra Negra

Hodnocení jídla a vína

Bůček. byl velice chutný a jemný. Tatarák a steak máme velice rádi a často si je objednáváme, takže můžeme srovnávat. Bylo dobré, že jsme mohli porovnat více druhů od jednoho typu pokrmů. Z tataráků nám nejvíce chutnal hovězí tatarák, který byl podle našich představ. Ze steaků nám nejvíce chutnal TERES MAJOR, který byl velice šťavnatý a měkoučký. Steak z telecího byl na nás trochu suchý. Jako tečka byl větrník, který nebyl přeslazen, jak u větrníků bývá a tato varianta s málo cukrem nám vyhovovala Celkové hodnocení kuchyně hodnotíme na jedničku.

Už ne tak výběr doporučeného vína k tomuto menu. Barolo se hodí mnohem více k italské kuchyni a k bílému masu než ke steakům a “tatarákům”. K těm se mnohem lépe páruje námi vybraný mnohem plnější MALBEC.

PŘEDSTAVENÍ VÍN

 • Barolo 2014, La Vetta, Serradenari
  Barolo „Lecinquevigne“ – směs hroznů Nebbiolo sklizených z pěti vinic („cinque vigne“ – „pět vinic“), která se nachází v pěti obcích slavného Piemontu, nejvhodnější pro pěstování těchto odrůd: Barolo, Verdun, Grinzagafur, La Morra a Novello. Stáří révy vinné je 30 až 50 let. Víno zrálo ve velkých dubových sudech déle než 2 roky a poté „odpočívalo“ v láhvi po dobu 12 měsíců. Barolo „Lechinkuevine“ je velmi důležité a významné v produktovém portfoliu společnosti Damilano.
  Přímočará chuť připomíná černou malinu, badyán a bílý pepř, stejně jako tvrdé a jemné třísloviny.
  Jasně rubínově červené víno s oranžovými okraji.
  V chuti cítíme taniny, černé bobule a tóny kůže.
  Bohatá vůně vína se skládá z vůní černých švestek, červených růží, tabáku, cedru a kůže.
  Víno se skvěle hodí k pevným slaným sýrům, drůbeži, červenému masu a italské kuchyni.
  Hodnocení: 5 ze 6
 • MALBEC 2017 Reserva , ARGENTINA, MENDOZA Bodega Piedra Negra
  Bodega Piedra Negra je mladá a ambiciózní společnost založená synem André Lurtona – renomovaného obchodníka a producenta z BordeauxBohatá vůně, chuť zralého ovoce, kořenitost a aroma vanilky. Víno má skvělou strukturu, plnou a vyváženou chuť, velmi jemný tanin a náznak kouře v závěru.
  Hodí se spárovat s tmavými výraznými masy nebo zvěřinou. Dalším zráním se ještě vylepší.
  Hodnocení: 6 ze 6

Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec
Trochu na pochybách jsme byli s úrovní obsluhujícího personálu. Ne, že by byla úplně špatná, ale v podnicích tohoto typu jsme zvyklí na svižnější a pozornější obsluhu. A to byly obsazené pouze 2 a posléze 3 stolky po dvou lidech. Obsluha nedolévala víno a vodu k vínu nám přinesli až po čekání a další urgenci Určitě, ale stojí za pochvalu kuchaři.
 
 
 
 

Hodnocení obsluha: Hodnocení: 5 ze 6
Hodnocení doporučeného vína: Hodnocení: 4 ze 6
Hodnocení kuchaři Hodnocení: 6 ze 6

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Dobré jídlo a pití v restauraci Mlýnec

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com