shop World of Wines
Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino
Ristorante Giardino

Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

Tak jsem slavil svoje 60. narozeniny na několika místech. Přítelkyně Zdeňka mne pozvala do Chorvatské restaurace Ristorante Giardino v Praze na Vinohradech. Byla to skvělá volba a odcházeli jsme oba velice spokojeni.

Představení Ristorante Giardino

Restaurace GIARDINO se nachází v klidné části pražských Vinohrad. Giardino je rodinný podnik s velmi příjemnou atmosférou. Prostředí restaurace se stalo oblíbeným místem pro narozeninové oslavy, svatby, výročí, rauty, vánoční večírky nebo firemní akce. Nabízí středomořské speciality, inspirované zejména Itálií a Chorvatskem.

Jídelní lístek nabízí různé italské pokrmy. Denně můžete ochutnat čerstvé rybí speciality, maso, těstoviny, rizoto, domácí chléb a velmi oblíbené domácí dezerty. Recepty jsou originální, jednoduché a vždy z čerstvých surovin, především z ryb, masa a mořských plodů.

 Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

Ve vinotéce restaurace naleznete celou řadu vín od světově uznávaných vinařů.

Naše menu

Bylo nám nabídnuto, že si můžeme porce rozdělit na dva talíře a udělat si degustaci. Toho jsme využili. Při dotazu na denní polévku nám byla doporučena dršťková polévka na středomořský způsob. Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

 • Dršťková polévka na středomořský způsob
 • Rybí polévka na dalmatský způsob s krevetami a slávkami
 • Mořské plody na bílém víně podáváme s opečenou domácí focacciou
 • Pečené telecí maso pod pekou s pečenými brambory
 • Domácí sorbet s italským proseccem
 • Domácí dezert dle denní nabídky Baklava
 • pozornost podniku – Limoncello

Obě polévky byly vynikající a dršťková polévka opravdu překvapila netradiční chutí. Mořské plody nám chutnali asi nejvíce, kde sosík z bílého vína byl excelentní chuti. Součástí mořských plodů byla i langusta a do měkka upravená chobotnice. Pečené telecí maso také nemělo chybu. Po zkušenostech s chobotnicí z mořských plodů jsme zvažovali ještě degustovat chobotnici, ale nakonec jsme dali přednost dezertu. I když je to neobvyklé, Zdeňka si dala tentokrát i dezert – domácí sorbet, který byl velice osvěžující. Domácí dezert Baklava byla také velká pochoutka. Na závěr jsme dostali pozornost podniku v podobě Limoncello.

Hodnocení víh

Večer jsme zahájili skleničkou Prosecco. Pak jsme se rozhodli pro vína z regionu bývalé Jugoslávie. Na vínech bylo znát, že jsou z oblasti, kde je dostatek slunce. Aby byla vína dostatečně suchá, tak obsahovala velké procento alkoholu 13,5%

 • Prosecco, DOCG, Brut, Santa MargheritaJe vyrobeno z Glera 100%. Vinice v Valdobbiadene v nadmořské výšce mezi 200 – 500m.n.m.. Podloží glaciálního původu. Ruční sběr hroznů v druhé polovině září. Jemné lisování, fermentace v nerezových tancích cca 15 dní při teplotě 18°C. Bez malolaktické fermentace. Druhotné kvašení metodou Charmat. Zrání v tlakových tancích minimálně 1 měsíc při kontrolované teplotě 8 – 10°C. Suché minerální ovocné víno světle žluté barvy se zelenkavými odlesky. Aroma lehce minerální s jasným tónem zelených jablek. Jemné až krémové bublinky jsou velmi elegantní. Chuť je svěží, ovocná s příjemnou kyselinkou a velmi jemným, decentním perlením.
   Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

  Párování jídla Vynikající jako aperitiv. K předkrmům na bázi ryb nebo sýru.
  Hodnocení: 5,5 ze 6

 • Graševina
  Toto víno jsme zvolili k rybí polévce na dalmatský způsob a k mořským plodům na bílém víně.

  Graševina je slavná chorvatská značka vína, která existuje již více než století
  Je to nejvíce pitelné víno v Chorvatsku a širší oblasti. Graševina Kutjevo
  představuje křišťálově čisté žlutozelené víno. Jeho chuť je svěží a vyvážená, s jemně nahořklou retro chutí, která je charakteristická pro odrůdu Graševina.

  Graševina je jasná ve vůni s čerstvou hruškou, citronovou kůrou a minerálním aroma, suchá, pikantní a středně plná s vyzrálou hruškou, citronovým tvarohem, divokou bylinkou a čerstvým melounem na patře se slaným minerálním nádechem. Ochlaďte se a vychutnejte si nyní pokrmy z mořských plodů. Kutjevo je 800 let staré vinařství.
   Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

  Párování jídla Graševina: grilované ryby, mořské plody, grilované vepřové kotlety, uzeniny a tvrdé sýry.
  Hodnocení: 5,5 ze 6

 • Vranac Pro Corde
  2018
  SUPERIOR ČERVENÉ VÍNO

  Toto víno jsme zvolili k telecímu pod pekou.
  Barva vína je tmavě rubínová. Ve vůni výrazné ovocné aroma s dominujícím aroma ostružin a třešní. Dobře vyvážené víno s výraznými taniny, které jsou jemně sladěny s tóny zralého červeného ovoce. Víno je plné a dlouhotrvající.
   Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

  Po sedmi letech výzkumu a desítkách různých mikro a makro pokusů byla na začátku 90. let navržena zcela nová technologie vinifikace a v roce 1993 byl uveden na trh Vranac se specifickým názvem ‚Pro Corde(‚pro srdce‘). Při výrobě vína Pro Corde byla prováděna tradiční macerace a vinifikace speciálním technologickým postupem, jehož výsledkem je zvýšený obsah proanthokyanidinů, přírodních složek hroznů, které dokážou vázat volné radikály a mají příznivý vliv na lidské tělo. Barva vína je tmavě rubínová. Ve vůni výrazné, ovocné aroma s dominujícím aroma ostružina třešní. Skvěle vyvážené víno s výraznými taniny, které jsou jemně sladěny s tóny zralého červeného ovoce. Víno je plné a dlouhotrvající.

  Párování jídla
  Pro Corde je ideální ke kvalitnímu mladému hovězímu masu, telecímu masu – k biftekům, pečenému jehněčímu masu, zvěřině i k drůbeži – s pečenou husou nebo kachnou. Skvěle se hodí k minutkovému guláši i ke grilovanému tuňákovi. Skvěle se hodí ke zralému tvrdému sýru.

  Hodnocení: 6 ze 6

 • Celkové hodnocení

  Co jsme si nejvíce užili, to je těžká otázka. Všechno bylo vynikající. Ale musíme pochválit výborně připravené mořské plody. Moc jsme si také pochvalovali, jak bylo krásně připravené telecí.

  Odcházíme z restaurace s největším nadšením, Opravdu jsme si to užili a můžeme jen doporučit.

   Dobré jídlo a pití v Ristorante Giardino

  Bylo to krásné pohlazení na duši, ne jenom výborný kulinářský zážitek, ale i pozorná a ochotná obsluha, která se nám velice věnovala. Co říci závěrem, určitě se sem vrátíme.

  Celkové hodnocení: 6 ze 6

  Přečtěte si také článek: Degustace rakouských vín v zájezdním hostinci Starý Svět

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com