shop World of Wines
Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna
Hergetova Cihelna

Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna

Tak jsme si vyrazili s kolegy z práce na společnou večeři do Hergetovy Cihelny, kde je z terasy krásný výhled na Karlův most. Po přečtení tohoto příspěvku se budete smát, až se budete za břicho popadat, protože jsem se dopustil něčeho, co by mi žádný sommelier neodpustil.

Představení restaurace

 Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna

Oblíbená restaurace Hergetova Cihelna se nachází na břehu Vltavy, poblíž Karlova mostu.

Tato živá kulinářská restaurace nabízí netradiční česká jídla, mezinárodní kuchyni a kvalitní čerstvé mořské plody. Rozsáhlá restaurace má prostornou terasu, kde můžete v teplejších měsících stolovat pod hvězdami a dívat se na Karlův most. Hergetova Cihelna je skvělým místem k pořádání nedělních rodinných brunchů, k dispozici jsou místa pro rodiče s dětmi a herní koutek. Restaurace má několik pater a nabízí různé možnosti sezení. Je vhodná pro soukromé večírky nebo romantické večeře pro dva. Hergetova Cihelna, spolu s restaurací Kampa Park, patří do skupiny Kampa Group.

Moje volba jídel a pití

 Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna

  • Aperitiv: Vallate Prosecco Doc Brut
  • Předkrm: Mušle s crostinami, citronovým aioli, fenyklem a koprem
  • Hlavní chod: Pomalu pečené kachní stehno po kantonsku, restovaný bokchoy, basmati rýže, omáčka pěti vůní
  • Víno: Bishops leap Sauvignon Blanc

Jídlo bylo výborně připravené a velice mi chutnalo. I ostatní kolegové si podávané jídlo velice pochvalovali. Mušle měly jemnou a decentní chuť. Kachní stehno se k omáčce a rýži skvěle hodilo, bylo opravdu pomalu pečené, takže to byl skutečný kulinářský zážitek.

 Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna
Podávaný aperitiv měl minerální a svěží chuť s náznakem hrušek a koření. Zvolené víno, které bylo podávané jako rozlévané (nikdo z kolegů se mnou nechtěl láhev), bylo typické ovocné chuti a vůně po citrusovém ovoci. S kvalitou aperitivu i vína jsem byl spokojený a určitě se sem vrátím, tentokrát s přítelkyní.

Hodnocení vín

Vallate Prosecco Doc Brut

Pochází z vinic v Benátsku a zejména z okolí Conegliana. Je svěží a elegantní, vyznačuje se vůní a chutí hrušek a citrusových plodů, to vše podporuje výrazná bublina, přátelská kyselinka a hladký, jemný závěr.

Bishop’s leap Sauvignon Blanc

Víno pochází z Nového Zélandu, z oblasti okolo Marlborough. Pyšní se zářivou, světle žlutou barvou, zdobenou lehkým nazelenalým odstínem. Lesk je vysoký a viskozita je bohatá. Bujarou vůni vína charakterizují intenzivní tóny bílého angreštu, exotického ovoce a světlého medu.

Je dokonalým společníkem grilovaného lososa, těstovin s mořskými plody, tygřích krevet s curry omáčkou nebo drůbeže na smetaně.

Už víte?

 Dobré jídlo a víno v Hergetova Cihelna

Já tedy vím. Bílé víno ke kachně by mi žádný sommelier neodpustil. Pokusím se ale hájit, upřednostňuji bílé víno před červeným a Sauvignon Blanc z Nového Zélandu nikdy neodolám. Kachna byla na české poměry také kuriozita, protože jako příloha byla rýže.

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com