shop World of Wines
Dobré jídlo v Loreta golf Pyšely
Loreta Golf Pysely

Dobré jídlo v Loreta golf Pyšely

Tentokrát to nebude o víně, ale o mojí druhé lásce, golfu. Naposledy jsem se s vámi podělil o prostředí v mém druhém golfovém klubu, Golf Hostivař. Tentokrát se budu věnovat tomu domovskému, což je Loreta Golf Pyšely.

Představení areálu

Zárukou kvality golfového kurzu je jméno architekta, Keitha Prestona. Jeho návrhem je 18-ti jamkové hřiště s parem 72. Keith Preston osobně dohlížel na celou stavbu hřiště. Britský golfový architekt dokončil v České republice uznávané projekty Albatross a Ypsilonka. Díky svému citlivému umístění v prostředí v krásné krajině Posázavi nemá Loretta Golf Pyšely důvod zaostávat za svými dřívějšími sourozenci. Architektovi se podařilo využít místní členitý terén se zachováním mnoha celků, zákoutí lesů a vzrostlých stromů, celé hřiště tak nepůsobí novým dojmem.

Hřiště bylo otevřeno v červnu 2013. V první sezóně bylo ve velmi dobrém stavu. Podle čtenářů časopisu „Golf Digest“ bylo v letech 2015, 2016 a 2017 označeno za „Golfové hřiště roku“. V roce 2019 získalo hřiště ocenění Nejlepší golfové hřiště roku v anketě „Golfové hřiště roku“.

Součástí areálu je i restaurace s překrásnou terasou s výhledem do krajiny Posázaví, která nabízí jak českou klasiku, tak i mezinárodní kuchyni.

Co zde obvykle jím a piji

Dobré jídlo v Loreta golf Pyšely

Nebudu vás, stejně jako v případě hřiště v Hostivaři, unavovat informacemi o mé golfové hře, ale podělím se s vámi o povídání o dobrém jídle. Restaurace má každý den speciální nabídku plus stálý jídelní lístek. Za největší delikatesu, co jsem si vybral z denního lístku, bylo kachna s karlovarským knedlíkem. Zážitek byl o to větší, že jsem zde hrál v den svých narozenin. Kachna bylo opravdu dlouze pečená, masíčko šlo krásně od kosti a kůrčička byla křupavá, přesně tak, jak to mám rád. Kachnu si dal i spoluhráč Pavel a taky si nemohl chuť kachničky vynachválit.

Po dobrém jídle musí následovat dobrá káva a zákusek. A to zde samozřejmě mají. Jedinou nevýhodou je, že na hřiště se musí autem a jako řidič musím zůstat u nealkoholických nápojů.

Nemusíte zrovna jít hrát golf

Restauraci lze navštívit i bez předchozí návštěvy golfového hřiště, protože kromě dobrého jídla nabízí i krásné posezení na prostorné terase s výhledem do krajiny Posázaví. O kvalitě restaurace svědčí i to, že, stejně jako hřiště, i restaurace dostala podle čtenářů časopisu „Golf Digest“ v roce 2019 ocenění “Nejlepší golfová restaurace roku” v anketě „Golfové hřiště roku“. Restauraci můžu na základě mých zkušeností jenom doporučit a její návštěvou určitě chybu neuděláte.

V minulosti patřilo víno k nápojům králů. Chcete i vy si vychutnávat tento královský nápoj? Pak není nic snazšího, než zavítat na náš e-shop a vybrat si kvalitní víno z naší nabídky.

Přečtěte si také článek: Dobré jídlo v Bistro Golf Hostivař

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com