shop World of Wines
Dobré víno a jídlo na pražském finále Krále vín České republiky 2019
Král vín

Dobré víno a jídlo na pražském finále Krále vín České republiky 2019

Po pozitivní zkušenosti s akcí „Dny v růžovém“, kterou organizuje taktéž pan Branko Černý a která se nám velmi líbila, jsme vyrazili na PRAŽSKÉ FINÁLE (KRÁLOVSKÝ KOŠT) KRÁLE VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2019.

Akce proběhla již tradičně v Clarion Congress Hotel Prague. Již po řadu let zde probíhají jarní Dny v růžovém, podzimní Královské košty a také hodnocení vín.

Královský košt

Královský košt je pultovou degustací 300 medailových vín KRÁLE VÍN České republiky – tentokrát ročník 2019, který putuje po celkem deseti velkých městech ČR. Spolu se skvělými víny se návštěvníci dozví řadu informací z vinařského zákulisí a rovněž zkušenosti ze snoubení vín a pokrmů.

Součástí degustace bylo i vybrané občerstvení, které se s víny snoubí. Návštěvníci našli na pultech sýr Gran Moravia z Brazzale Moravia, krémové zrající sýry Olmín z Olma, polotvrdé sýry Vinařský, Excelent a Montana z Moravia Lacto. Vynikající uzeniny byly od firmy Steinhauser a Schneider. K vínu se pila jako vždy nejčistší voda Aquila. Všichni jsme s radostí ocenili dárek – hovězí ragů na červeném víně.

V průběhu večera proběhla prezentace a degustace tří fermentovaných klobás z rodinné Pršuterie Chovaneček.

Setkání se šampiónem

Nejočekávanější prezentací večera bylo setkání se šampiónem, který byl o to výjimečnější, že víno již není na trhu a dokonce není k ochutnání ani v rámci turné Krále vín. Chardonnay 2015, výběr z bobulí z Rodinného vinařství Vican, získalo ocenění Champion KRÁL VÍN České republiky ve chvíli, kdy už bylo vyprodáno.

Losování během večera

Během večera proběhlo i losování výherců skvělých vín z Vinařství Ludwig a každý z návštěvníků obdržel dárek ve formě e-knihy KRÁL VÍN České republiky 2019. Losovaly se také vouchery na dvoudenní pobyt v Clarion Congress Hotel Prague a vinotéce Haier plné skvělých moravských vín.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com