shop World of Wines
Dobré víno na degustaci ve vinařské oblasti Weinviertell
Degustace ve vinařské oblasti Weinviertell

Dobré víno na degustaci ve vinařské oblasti Weinviertell

Byl to krásný víkend ve společnosti dobrého vína a vřelých lidí. Jako cíl cesty jsme si vybrali městečko Poysdorf, kde jsme hlavní stan rozvinuli ve vinařství Neustifter. Známe ho už několik let a na našem webu je už pár článků z ochutnávek jeho vín.

Ochutnali jsme kvalitní vína v oblasti Weinviertel a to v rámci akce Weintour Weinviertel, která se konala od 26. do 27. června 2021. Od 10 do 19 hodin zde mělo otevřeno více než 250 vinařů na vinařské cestě. Chutnali jsme nová ročníková vína. Je to víkend vinařské kultury s Weinviertelským zážitkem, který se koná na jaře s potěšením všech smyslů. Hlavní atributy akce jsou pikantní vína, pečlivá kultura pěstování vína a pohostinství, atraktivní destinace a pohodlné ubytování. To vše je zárukou plnohodnotného víkendového zážitku. K dispozici jsou celkem 3 trasy.

Vinná cesta Weinviertel Veltlinerland (země Veltlínského)

Vinařská stezka Weinviertel Veltlinerland (Veltlinerland) se vine 168 kilometrů kolem nejlepších vinic v regionu a spojuje slavné a tiché skvosty, jako je historické vinařské město Poysdorf a jeho půvabné vinice. Tradiční vinařská oblast Falkenstein je pravděpodobně nejznámější uličkou vinných sklepů v zemi. V kopcovité oblasti Veltlínského se kolem města Laa nachází vodní plocha, kde jsou oblíbené termální lázně. Zistersdorf obklopuje Steinberg a kulturní město Mistelbach.

Vinná cesta Weinviertel West (západ)

Nejznámější vinice na Weinviertelské západní vinné stezce se nachází nedaleko města Reitz. Mezi další zajímavosti Weinviertelské západní vinařské cesty patří Veltliner-Hochburg Röschitz, nejdelší sklepní ulička v Pulkautal Hadres, známá také filmy o inspektorovi Poltovi, a další. Více než 100 členských společností se těší na vaši návštěvu a rádi vás přivítají jako hosta v oblasti Weinviertel.

Vinná cesta Südliches Weinviertel (Jižní Weinviertel)

Vinařská cesta Südliches Weinviertel je obklopena svěžími vinicemi, jedinečnými uličkami vinných sklepů, tradičními vinařstvími a idylickými vesnicemi. Společnosti, které se účastní vinařské cesty Südliches Weinviertel, vám zaručují dokonalý pobyt pro všechny záležitosti spojené s vínem v jižní části oblasti Weinviertel.

Jak to funguje

Weintour Weinviertel se koná každý rok o víkendu po Velikonocích. Níže shlédněte přehled termínů v příštích pěti letech:

 • 23. – 24. dubna 2022
 • 15. – 16. dubna 2023
 • 6. + 7. Dubna 2024
 • 26. dubna + 27, 2025
 • 11. – 12. dubna 2026

Jak a kde zaplatit vstupné? Pásku Weintour lze zakoupit od všech zúčastněných vinařů za 25 eur (včetně poukazu na nákup vína v hodnotě 12 eur) a je platný od 10:00 do 19:00, stejně jako všechny ochutnávky vín.

 Dobré jídlo Fuchs Pilz

Naše návštěva

Kromě Neustifter jsme z celkové nabídky 19 vinařství navštívili 7 dalších vinařství, víc se nedalo stihnout. Od Moniky Neustifter jsme měli doporučeno, koho máme určitě navštívit, včetně vinařství pyšnících se titulem “Víno města 2021”, takže jsme navštívili to nejlepší a tomu odpovídala i naše výborná zkušenost.

O jednotlivých vinařstvích budeme psát na pokračování, takže o nic nepřijdete. Vinařství, která jsme navštívili:

 • Wiengut Neustifter – náš hlavní stan
 • Wiengut Riegelhofer – “Víno města 2021” bílé
 • Wiengut Lorenz Strobl – “Víno města 2021” červené
 • Wiengut Haimer – jsme připraveni uspořádat ochutnávku tohoto vinařství v Praze
 • Wiengut Taubenschuss – víno ze 60 let staré vinice
 • Wiengut Kasler
 • Wiengut Robert Shodl
 • Wiengut Gmeinböck

Celková zkušenost je velice pozitivní a je znát, že jsou to tradiční rodinná vinařství s tradicí do 17 století a tomu odpovídá i osobitý přístup. Každé vinařství má větší výběr vín a velice kvalitní není jen jedno, ale je jich hned více, což na Moravě není zvykem. Vinařství produkují většinou značková vina a to DAC a Čumáček, takže bylo jednoduché porovnat, jak se tyto vína liší. Českého návštěvníka zajímá i cena a i zde se dá říci, že cena není přemrštěná a v kategorii 6 až 8 EUR jsme objevili celou řadu kvalitních vín, která nás zaujala. Samotné vstupné za 25 EUR na oba dny s vloženým voucherem v hodnotě 12 EUR je bomba.

Keller Katze

Nezůstali jsme jenom u ochutnávání, ale koupili jsme si většinou pár vín u každého vinaře, protože si chceme vychutnat vína ještě jednou v klidu doma.

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Přečtěte si také článek: Poysdorf: Centrum vinařské oblasti Weinviertell-Veltliner Green!

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com