shop World of Wines
Dobré víno ve vinný bar Kolby
vinný bar Kolby

Dobré víno ve vinný bar Kolby

Po napsání článku o tom, jak můj zaměstnavatel rozdává víno při soutěžích na společných schůzkách týmu, jsme byli s přítelkyní zvědaví, zda víno je opravdu kvalitní. Poté co jsme objevili, že vinařství kolby má v Praze vinný bar, vyrazili jsme na ochutnávku.

 Dobré víno ve vinný bar Kolby
Co je vinařství Kolby?

Na jejich stránkách se můžete dočíst: “Vinařství Kolby patří k nejstarším svého druhu na jižní Moravě. První zmínky o pěstování révy v Pouzdřanech se datují k roku 1244, nicméně zdejší vinice existovaly prokazatelně již před tímto datem.”, což je záruka toho, že dostanete “poctivá vína”, jak dále píšou.

Vinný bar Kolby

Vinný bar Kolby se nachází v Praze na Invalidovně a má omezenou provozní dobu od úterý do čtvrtka v době od 15:00 do 20:00. Pokud je dost hostů je možné se dohodnout na prodloužení zavírací doby do 22:00. Jak jsme se dozvěděli od personálu, tak personál se zde prozatím střídá a zaskakuje z pražského pětihvězdičkového hotelu. My jsme narazili na personál, který byl velice milý, komunikativní a měl velký zájem, abychom byly spokojeni.

 Dobré víno ve vinný bar Kolby

Ve vinném baru Kolby se k jídlu podávají pouze pochutiny k vínu. My jsme si objednali “Mix talíř pro dva” a se servírovaným jídle jsme byli spokojeni.

Naše hodnocení vín

Postupně jsme degustovali následující vína, hodnocení je na stupnici 1 až 6 X, kde 6 X je nejlepší.

Přečtěte si také článek: Zaměstnavatel, který hýčká své zaměstnance – rozdává jim dobré víno

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com