Po napsání článku o tom, jak můj zaměstnavatel rozdává víno při soutěžích na společných schůzkách týmu, jsme byli s přítelkyní zvědaví, zda víno je opravdu kvalitní. Poté co jsme objevili, že vinařství kolby má v Praze vinný bar, vyrazili jsme na ochutnávku.
Na jejich stránkách se můžete dočíst: “Vinařství Kolby patří k nejstarším svého druhu na jižní Moravě. První zmínky o pěstování révy v Pouzdřanech se datují k roku 1244, nicméně zdejší vinice existovaly prokazatelně již před tímto datem.”, což je záruka toho, že dostanete “poctivá vína”, jak dále píšou.
Vinný bar Kolby
Vinný bar Kolby se nachází v Praze na Invalidovně a má omezenou provozní dobu od úterý do čtvrtka v době od 15:00 do 20:00. Pokud je dost hostů je možné se dohodnout na prodloužení zavírací doby do 22:00. Jak jsme se dozvěděli od personálu, tak personál se zde prozatím střídá a zaskakuje z pražského pětihvězdičkového hotelu. My jsme narazili na personál, který byl velice milý, komunikativní a měl velký zájem, abychom byly spokojeni.
Ve vinném baru Kolby se k jídlu podávají pouze pochutiny k vínu. My jsme si objednali “Mix talíř pro dva” a se servírovaným jídle jsme byli spokojeni.
Naše hodnocení vín
Postupně jsme degustovali následující vína, hodnocení je na stupnici 1 až 6 X, kde 6 X je nejlepší.
- Veltlínské zelené classic 2018 pozdní sběr
hodnocení XXXXX
alkohol 12,5%
cukry 2,6 g/l
kyseliny 7 g/l
https://mojelahve.cz/eshop/vinarstvi-kolby-16/p-vino-veltlinske-zelene-classic-2018-pozdni-sber-vinarstvi-kolby-bile-5094/ - Sauvignon classic 2018
hodnocení XXX
alkohol 11,5%
cukry 3,6 g/l
kyseliny 6,5 g/l
https://mojelahve.cz/eshop/vinarstvi-kolby-16/p-vino-sauvignon-classic-2018-kabinetni-vino-vinarstvi-kolby-bile-5099/ - Ryzlink rýnský selection 2018
hodnocení XXXXX
alkohol 13,5%
cukry 0,5 g/l
kyseliny 6,9 g/l
https://mojelahve.cz/eshop/vinarstvi-kolby-16/p-vino-ryzlink-rynsky-selection-2018-pozdni-sber-vinarstvi-kolby-bile-5102/ - Ryzlink vlašský selection 2018
hodnocení XXXXXX
alkohol 13,0%
cukry 1,3 g/l
kyseliny 6,0 g/l
https://mojelahve.cz/eshop/vinarstvi-kolby-16/p-vino-ryzlink-vlassky-selection-2018-pozdni-sber-vinarstvi-kolby-bile-5101/ - Cuvee red selection 2018
hodnocení XXXXXX
alkohol 13,0%
cukry 0,3 g/l
kyseliny 5,2 g/l
https://mojelahve.cz/eshop/vinarstvi-kolby-16/p-vino-cuvee-red-selection-2016-pozdni-sber-vinarstvi-kolby-cervene-3937/
Přečtěte si také článek: Zaměstnavatel, který hýčká své zaměstnance – rozdává jim dobré víno