shop World of Wines
Dobrý tatarák v restauraci Pastička
restaurace Pastička

Dobrý tatarák v restauraci Pastička

Již po několikáté jsme si zašli na dobrý tatarák, po kterém následovala ochutnávka dobrého vína.

Jak si poradit s 500g dobrého tataráku

Zvolili jsme větší porci tataráku a to hned 500g. Jsme velcí pojídači dobrého tataráku, takže nám tato porce plně vyhovuje a zbydou nám jen topinky. Součástí servisu je i bohatý couvert a není nutné se spoléhat jenom na ingredience, které jsou servírovány jako součást tataráku.

Jako vždy, jsme si vše namíchali sami, a proto nám obzvláště moc chutnal. K pití jsme si dali plzničku a víno následovalo po krátké pauze.

Naše hodnocení vína

Ochutnali jsme Grüner Veltliner a Riesling Bamberger. Nejprve jsme zvolili Riesling, protože jsme doufali, že bude dostatečně suchý. Víno bylo výborné, ale co se týče obsahu cukru, nebylo to podle našeho gusta. Rozhodli jsme se spravit si chuť vínem Veltliner. Toto víno bylo lehčí, ale s obsahem cukru jsme byli spokojeni, proto ho hodnotíme jako lepší.

  • GRÜNER VELTLINER FINK
    Rakouské suché víno z Wachau. Barva tohoto vína je veselá, světle žlutá. Chuť je nevtíravá a příjemná. Velmi dobře se kombinuje s lehkými předkrmy a kuřecím masem.
  • RIESLING BAMBERGER
    Toto německé suché, svěží víno má chuť po citrusech a grapefruitu. Vyznačuje se krásnou křupavou kyselinkou, velmi elegantní s dlouhou ovocnou dochutí.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com