shop World of Wines
Filmy o víně
Filmy o víně

Filmy o víně

V celé řadě filmů není víno jenom rekvizitou, ale patří mu dokonce i hlavní role. Milovníci filmů i vína zajisté ocení dvojí zážitek, který takto natočený film přináší a je jedno, jestli patří mezi vyznavače tohoto lahodného moku bílého nebo červeného. Kromě toho jsou vinice místem, které si přímo říká o nějaký romantický příběh. Během dlouhých zimních večerů se možná, u skleničky dobrého vína, budete chtít podívat na nějaký pěkný film, tak proč ne třeba o víně?

Dobrý ročník (Good Year 2006)

Děj filmu, který režíroval proslulý Ridley Scott, nás přivádí jak do Londýna, do světa investičních bankéřů, tak především do nejkrásnějších francouzských vinic. Bankéř bez skrupulí, Max Skinner, jehož představitele si zahrál Russell Crowe, zdědí vinařskou usedlost, kterou mu zanechal jeho venkovský strýček. Jeho prvotním úmyslem je vinici co nejdříve prodat. Po návratu na místa, kde prožil své krásné dětství, se však jeho úmysly mění. Max podléhá nejen kouzlu vynikajícího vína, ale také nádherného francouzského venkova. Jakou roli v jeho rozhodnutí hraje femme fatale Fanny Chenal v podání Marion Cotillard, to už musíte zjistit sami. Zábavu na večer zajistí nejen hvězdné obsazení filmu, ale také nádherné obrázky francouzského venkova, příjemná hudba a velké množství vtipných scének. Ke sledování si otevřete lahvinku dobrého vína a příjemný večer je na světě.

Víno roku (Bottle Shock, 2008)

Tento film byl inspirovaný skutečnou událostí z roku 1976. Do té doby vinařskému světu dominovala Francie. Alan Rickman, jako představitel Stevena Spurriera, měl za úkol přivést z Kalifornie, kde se začala vyrábět vína konkurenceschopná, několik vzorků tamního vína a dozvědět se něco o produkci. Ve filmu se tak střetávají britský gentleman a američtí venkované. Zpočátku nenacházejí společnou řeč. Spojí je však společná láska k vínu.

Přečtěte si také článek: Kde se točil úspěšný film Bobule

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte náš e-shop, který nabízí vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/photo/mature-couple-enjoying-watching-movie-gm527318275-53676392

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com