shop World of Wines
Francouzská vína nabízejí lahodnou chuť
francouzské víno

Francouzská vína nabízejí lahodnou chuť

Vinná réva se ve Francii pěstuje již velmi dlouhou dobu a starobylé vinařské oblasti se zde objevovaly již v období středověku. V současné době Francie nabízí různé odrůdy. Mezi červená vína patří například Cabernet Franc nebo Sauvignon, Merlot či Pinot Noir. Bílé odrůdy jsou pak například Chardonay, Clairette, Muscadelle nebo Pinot gris

Známé vinařské oblasti

Každá odrůda vinné révy potřebuje specifické podmínky, proto se pěstuje v jiné oblasti. Pojďme navštívit některé z těch proslulejších, kde můžete pít známé francouzské víno.

 • Bordeaux
  Tato vinařská oblast patří k těm největším. Produkuje vynikající a kvalitní vína. Pěstují se zde odrůdy k nimž patří Cabernet Savignon a Cabernet Franc, které pocházejí z Médocu. V oblasti Pomerol a St. Emilion bychom se zase mohli setkat s Merlotem. Sladká vína vznikají scelováním Sauvignonu a Sémillonu.
  Velké množství kvalitních červených vín, která pocházejí z oblasti Bordeaux, zraje v dubových sudech.
 • Burgundsko
  V této oblasti se výroba soustředí na kvalitní jakostní vína. Patří mezi ně i Chardonnay a Pinot Noir.
 • Alsasko
  Tato oblast má teplé podnebí a nízké srážky, proto se zde vinná réva sklízí později, než v jiných vinařských regionech. Vyrábí se zde víno odrůdové, tedy pouze z jedné odrůdy, které je aromatické a suché. Mezi speciality patří vína luxusní a sladká. Jediným červeným vínem je Pinot Noir. Nejčastějšími odrůdami jsou pak Tramín kořenný, Ryzlink, Burgundské šedé nebo Muškát.
 • Jižní oblast Francie (Provence, Languedoc-Roussillon)
  Tato vinařská oblast používá nové technologie, které podporují kvalitu místních vín. Při pěstování se upřednostňují kvalitnější vinné odrůdy. Patří mezi ně Cabernet Sauvignon nebo Syrah.
  Zde bychom se mohli setkat jak s vínem bílým, tak i červeným, ale největší část produkce se zaměřuje na víno typu rosé.

To je však jen zlomek toho, co Francie milovníkům vína nabízí. Oblastí i druhů vína je mnohem více.

Přečtěte si také článek: Vinařské regiony Francie

Čeká vás důležitá společenská událost a rádi byste na ní podávali dobré a kvalitní víno? Pak navštivte náš e-shop, který nabízí vína kvalitní a za velmi přijatelné ceny.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/kav%C3%A1rna-francie-restaurace-4120832/

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com