shop World of Wines
Hlavní vinařské oblasti Francie – II. díl
Bourgogne

Hlavní vinařské oblasti Francie – II. díl

V prvním článku o hlavních vinařských oblastech Francie jste se dozvěděli o oblastech Alsasko a Bordeaux. Dnes se do Bordeaux vrátíme, konkrétně do vinice Médoc, která je natolik známá, že si zaslouží zvláštní pozornost, ale čekají nás i další oblasti.

Médoc

Vinice jižně od ústí řeky Gironde severozápadně od Bordeaux je domovem mnoha prestižních francouzských vín. Mezi slavné značky patří Saint Estéphe, Margaux, Saint Julien a Pauillac. V roce 1855 si tamní vinaři klasifikovali svá nejlepší vína do tabulky s označením „grands crus,“ která jsou obecně považována za nejlepší ze všech francouzských vín, což samozřejmě odrážejí i jejich ceny.

Další oblasti jihozápadní Francie

Ve vnitrozemí a na jih od Bordeaux je řada méně známých vinařských oblastí, z nichž mnohé vyrábí poměrně dobrá vína za přijatelné ceny. Mezi ně patří například oblasti Bergerac, Cahors, Gaillac a Marcillac nebo vin de Pays du Lot. Zatímco Marcillac je malá oblast, vinice Cahors, Gaillac a Bergerac jsou poměrně rozsáhlé a nejznámější pro své červené víno. Oblast Cahors vyrábí dokonce jedny z nejbohatších a nejtmavších červených vín v celé Francii, a to především pomocí odrůdy Malbec, někdy označované jako „purpurová.“Nicméně toto území je také známé pro své bílé odrůdy, včetně některých silných sladkých aperetivních vín, jako je Montbazillac.

Burgundsko

Vinice tohoto regionu pokrývají úzký pruh země na východních svazích kopců na jihovýchodě od hlavního města Burgundu, Dijonu. Srdcem vinařské bolasti je však historické město Beaune, jehož podzimní prodej vína v historické budově Hospices je jednou z největších událostí tamního vinařského roku. Burgundská vína jsou klasifikována do 4 úrovní, z nichž nejnižší je obecné označení „Bourgogne.“

Nejlepší burgundská vína jsou ta červená, z nichž některá mohou stárnout 20 až 30 let. Burgundsko však produkuje i bílá vína špičkové kvality, přestože nejsou tolik výrazná.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/vinice-burgundská-červeň-francie-1610271/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com