shop World of Wines
Hlavní vinařské regiony Francie – I. díl
Hlavní vinařské regiony Francie

Hlavní vinařské regiony Francie – I. díl

Francie patří mezi největší výrobce vín. Může se pochlubit velkou rozmanitostí těchto lahodných moků, navíc nabízí vynikající kvalitu za poměrně výhodné ceny, a to i u vín z hlavních vinařských oblastí, o nichž máte dnes možnost se dozvědět více.

Alsaskov

Oblast se rozkládá na východních svazích pohoří Vosges, v údolí Rýna mezi Štrasburkem a Mulhouse, přičemž tamní vinice jsou poněkud odlišné od všech ostatních ve Francii. Vinařská kultura je zde velmi poznamenaná germánskou tradicí, která produkuje převážně suchá nebo ovocná bílá vína, přičemž k nejoblíbenějším patří Riesling, Sylvaner a ovocný Gewurztraminer.

Vína se zde vyrábějí pod jednoduchým označením „Alsasko,“ menší oblasti nemají své vlastní označení, ačkoli u mnoha alsaských vín je uvedeno i jméno vesnice či vinice, odkud pochází.

Bordeaux

Spolu s Burgundem a Champagne je oblast Bordeaux v Akvitánii jednou ze tří nejznámějších francouzských regionů. Z historického hlediska je jeho sláva přinejmenším z části způsobena skutečností, že z těchto tří oblastí má jako jediná přímý přístup k moři, což je výhoda, která jí umožnila stát se hlavním vývozním regionem.

V roce 1152, kdy se královna Eleanor z Akvitánie vdala za anglického krále Jindřicha II, byla oblast ekonomicky začleněna do anglo-normanského světa a oblast Bordeaux se stala hlavním dodavatelem vína pro Británii. Tato historická tradice vývozu vín pomohla Bordeaux k rozvoji silných obchodních vztahů i v dalších stoletích.

Vinice Bordeaux se soustřeďují kolem přístavního města Bordeaux podél ústí řeky Gironde a řeky Garonne. Zatímco označení „controlée“ se vztahuje na středně kvalitní vína z této oblasti, ta nejkvalitnější profitují z konkrétnějších a výraznějších označení, jako je Médoc, Graves nebo Saint Emilion.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/bordeaux-město-saint-emmilion-2524989/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com