shop World of Wines
Hlavní vinařské regiony Francie – III. díl
vinařské regiony Francie

Hlavní vinařské regiony Francie – III. díl

Pojďte se s námi podívat do nejslavnějších vinařských regionů kouzelné Francie, matičky vinařského umění. V tomto díle se podíváme do slavné oblasti Champagne a údolí řeky Loiry.

Oblast Champagne, která se soustřeďuje kolem města Reims a Epernay, je nejsevernější ze všech hlavních vinic Francie. Na rozdíl od ostatních francouzských vín, šampaňské je mícháno s cílem vyrobit buď tzv. non-vintage šampaňské (smícháním různých ročníků) nebo vintage šampaňské, které se vyrábí smícháním vín stejné sklizně.

Zřetelná chuť a čistota skutečného šampaňského je jistě způsobena křehkou půdou a kontinentálními podmínkami pro pěstování, které se nacházejí ve zdejším regionu. Několik hlavních francouzských výrobců šampaňského vytvořilo pobočky a vinice v Kalifornii, ale navzdory tomu, že se snažili přenést své nejlepší mistrovské schopnosti, nikdy nebyli schopni dosáhnout stejného výsledku.

Přestože si mnoho lidí myslí, že šampaňské je vždy bílé, není to pravda. Existují také růžové typy.

Poznámka: Šampaňské není obecný termín pro šumivé víno z Francie. Existuje velké množství dobrých šumivých vín, která se pod tímto pojmem neprodávají. Přestože je pravda, že špičkové šampaňské je nenapodobitelné, ve Francii můžete zakoupit i jiná dobrá šumivá vína. Některá z nich se vyrábí například v Brugudsku, v oblasti Jura nebo v údolí řeky Loiry.

Údolí řeky Loiry

Ačkoli i v této oblasti se vyrábí vynikající bílá, růžová i červená vína, málo z nich patří mezi ta nejslavnější. Dobrým tipem je například „Anjou Rosé“ nebo „Muscadet“ a „Gros Plant“ – suchá bílá vína, která se báječně hodí k mořským plodům. Údolí řeky Loiry je druhým největším francouzským výrobcem šumivých vín po oblasti Champagne.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/hrozny-ovoce-réva-vinice-víno-1611089/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com