shop World of Wines
Jak otevřít láhev šampaňského správným způsobem
Jak otevřít šampaňské

Jak otevřít láhev šampaňského správným způsobem

Když „boucháte“ šampaňské není potřeba u toho křičet a polovinu chutného pití vylít mimo sklenice. Exisuje jednoduchý a správný způsob, jak lahev šampaňského správně otevřít a tím si vychutnat jeho dokonalou chuť.

Šampaňské musí mít správnou teplotu

Láhev šampaňského nebo sektu by měla být správně vychlazena na teplotu kolem 8 °C. Nízká teplota způsobuje tlak uvnitř lahve a urychlí uvolnění korku. To způsobuje velkou ránu a gejzír tekutiny do vzduchu.

Odřízněte fólii pod okrajem láhve

Ačkoli všechna šumivá vína mají proužek, který pomáhá otevřít láhev, většinou se nedostane kolem láhve a zanechá ošklivou změť přebytečné fólie. Odříznutím fólie vytvoříte kolem láhve rovnoměrnou, čistou linii, takže po odstranění fólie se odkryje korek a klec.

Vezměte si ubrousek nebo utěrku

Přeložte ubrousek nebo kuchyňskou utěrku podélně a položte je přes klec a korek. To vytváří další bezpečnostní opatření, které může pomoci zabránit tomu, aby korek odletěl jako kulka.

Otáčejte klec proti směru hodinových ručiček a vyvíjejte tlak na korek, aby předčasně nevyskočil

Nejlepší je držet láhev pod úhlem 45 stupňů. Šestkrát odkruťte „O“ a poté uvolněte klec po celé délce kolem láhve.

Jakmile se klec uvolní, začněte vytahovat korek udržováním tlaku kolem korku a otáčením láhve. Pokud korek otočíte, může prasknout uvnitř láhve. Otáčejte lahev, ne korek!
Jakmile se láhev začne uvolňovat z korku a může se volně otáčet, začněte pomalu vytahovat korek z láhve.

Dělejte to, dokud tlak v láhvi nezačne přirozeně vytlačovat korek ven. Jakmile ucítíte, že se korek začíná sám pohybovat, jemně na korek zatlačte, aby se neuvolnil příliš rychle. Čím pomaleji se korek odděluje od láhve, tím jemnější syčení se objeví.

Po odstranění korku, lahev otřete a poté podávejte

Používejte své oblíbené sklenice – sklenice na bílé víno – ne flétny – ve skutečnosti fungují nejlépe.

Přečtěte si také článek: Šampaňské vs. Prosecco – Jaké jsou rozdíly?

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/l%c3%a1hve-%c5%a1ampa%c5%88sk%c3%a9ho-lahve-pr%c3%a1zdn%c3%bd-693591/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com