shop World of Wines
Jak připravit lahodný punč

Jak připravit lahodný punč

Víno lze využít jako ingredienci k výrobě jednoho z nejchutnějších nápojů, které máme spojené zejména se zimním obdobím, a tím je punč. Tento povzbudivý a lahodný mok si můžeme připravit i v domácích podmínkách z dostupných surovin. Existuje spousta způsobů a receptů, ze kterých si každý může vybrat podle svých chutí a představ.

Příprava

Pod pojmem punč si většina z nás předtavuje horký míchaný nápoj, kterým se v zimě rychle zahřejeme. Ovšem punče se dají připravit i jako osvěžující studené nápoje. Používá se k tomu řada ingrediencí, jako jsou ovoce, ovocné šťávy, alkohol, mléko, víno, med, koření atd. V obchodech si také můžete zakoupit předem připravené směsi.
Aby punč byl opravdu punčem, měl by obsahovat přibližně 30% alkoholu. K dochucení se používají různá koření, ale zpravidla to bývá skořice, hřebíček, kardamon a vanilka. Můžete také přimíchat citronovou nebo pomerančovou kůru. Základem je čerstvá svařená voda.

Recepty

  • Vánoční punč – připravuje se ze silného černého čaje, rumu či griotky, červeného vína, na plátky nakrájeného citronu, skořice, hřebíčku a ovoce, které naaranžujete do sklenice. Čaj, víno, plátky citronu a koření přivedete k varu a punč nalijete do sklenic. Podle chuti můžete punč dosladit cukrem.
  • Včelí punč – nejprve se svaří ve vodě med, skořice, hřebíček, pomerančová a citronová kůra. Po svaření se punč přecedí a přidá se do něj rum a šťáva z citronu.
  • Listopadový punč – svaříme vodu s cukrem a zároveň ohřejeme bílé víno. Do svařené vody přilijeme víno a šťávu z citronu a pomeranče a nakonec rum.
  • Finský punč – stejné množství bílého a červeného vína, vody, trochu vodky, citronové šťávy a cukru. Cukr se nejprve rozpustí v teplé vodě, přidají se obě vína a vše se zprudka zahřeje. Po odstavení přidáme vodku a šťávu z citronu.
  • Mléčný punč – svaříme mléko s cukrem a skořicí, pak přilijeme rum, brandy, odstavíme a před podáváním vše znovu prohřejeme.
  • Studený jablečný punč – promícháme jablečný mošt, cukrový sirup a citronovou šťávu. Směs dáme vychladit do lednice, poté přilijeme perlivou vodu a nalijeme do sklenic.

Chcete-li punčem potěšit také své děti, připravte jim dětský punč. Potřebovat budete mandarinky, jablka, pomerančový, ananasový nebo jablečný džus, cukr, skořici a hřebíček, to vše podle chuti. Nejprve krátce svaříte džus s kořením, pak touto směsí zalijete ovoce, která dáte do šálku nakrájené.

Zdroj obrázku: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wei%C3%9Fer_Gl%C3%BChwein.jpg

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com