shop World of Wines
Jak si v restauraci objednat víno – 1. Díl
Jak si v restauraci objednat víno

Jak si v restauraci objednat víno – 1. Díl

Ztuhnete pokaždé, když vám číšník podá v restauraci vinný lístek a vy nevíte, jak se v té hromadě cizích názvů zorientovat? Tento průvodce vám ukáže, jak vybrat správný druh a zda zvolit skleničku či láhev.

Vybírání vína v restauraci se mnoha jejím návštěvníkům může jevit jako ponižující zkušenost. Ale nebojte se, existují způsoby, jak tuto hádanku rozluštit.

Je to jednoduché. Zeptejte se sommeliera. Dny, kdy se tito odborníci chovali odmítavě, jsou už dávno pryč. Pokud znáte své preference a cenové rozpětí, personál restaurace by měl být schopen vám dobře poradit.

Možná, že jste příliš pyšní nebo ostýchaví, abyste požádali o pomoc, v tomto případě si přečtěte naše tipy.

Před návštěvou restaurace si projděte vinný lístek on-line

Mnoho dobrých restaurací zveřejňuje vinné seznamy na svých webových stránkách. Jejich dřívějším prostudováním následně dobře zapůsobíte na své přátele či drahou polovičku rychlým rozhodováním. Tak můžete strávit více času pitím a méně času čtením. Poznámka: Vína jsou často uvedena ve vzestupném pořadí, od nejlehčích po nejtěžší.

Pokud je seznam příliš dlouhý, využijte obsahového seznamu nebo indexů

Susanne Lerescu, která dohlíží na více než 6000 štítků v restauraci Latour v New Jersey, říká o indexech: „Rychle vám poví o sortimentu vín a silných stránkách restaurace. Odtud se můžete inspirovat, namísto toho, abyste se ztratili v jedné kategorii. Obsahové seznamy vám umožní třídit vaše preference podle země, regionu, subregionu, odrůdy i ceny.“

Podívejte se na „Sommelierův seznam.“

Sommelierův seznam je většinou mnohem kratší, navržen tak, aby upozornil na nejoblíbenější značky experta. „Tyto seznamy mohou být plné hodnotných, zajímavých vín a osobních favoritů těch, kteří toho o víně vědí nejvíce,“ říká Lerescu.

Sklenička nebo láhev

Sklenka vína je darem z nebes, pokud chcete vyzkoušet různé druhy nebo se nemůžete shodnout. Nicméně, některé restaurace neukládají stáčená vína správným způsobem.

Nedělejte si starosti s párováním

Pokud se jdete najíst ven, pravděpodobně se budete těšit z několika chodů, z nichž každý má několik složek a každý člen večeří jiný pokrm. Nenamáhejte se s uvažováním, jaké víno se nejlépe k daným pokrmům hodí a vybírejte podle toho, na co máte chuť.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/l%C3%A1hev-bu%C5%88ka-sklep-l%C3%A1hve-v%C3%ADno-96327/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com