shop World of Wines
Jak uchovat víno po otevření
Jak uchovat víno po otevření

Jak uchovat víno po otevření

Víno je nápoj, který je rozšířený po celém světě. Neodmyslitelně patří k celé řadě pokrmů a také se hodí pro mnoho slavnostních příležitostí. Také nabídka je velmi široká. Každá země a dokonce každý vinařský region má svá specifika, mezi něž patří nejen různé odrůdy, ale i přírodní podmínky, které ovlivňují kvalitu i chuť vína. Druhy vína ovlivňují dokonce i vinné zákony. Přestože náš národ holduje spíše pivu, víno si začíná nacházet stále více příznivců.

Otevřu, ale nedopiju

Každému z nás se občas stane, že si doma otevře lahev vína, ale z jakéhokoli důvodu ji nedopije. Jaké tedy máme možnosti?

Jestliže se jedná o víno, které není příliš vzácné nebo je to víno domácí, tak nás to asi nebude tolik mrzet. Pokud se však jedná o víno dražší a kvalitní, asi stojí za to načatou lahev nějakým způsobem uchovat.

Pokud je lahve zavřená korkem je ideální jej použít na její opětovné zavření a lahev následně uložit do lednice. Hrozí však jeho mírná oxidace a to především v případě, že byl před otevřením korek velmi natěsno. Takto se nám již lahev uzavřít nepodaří.

Zbylé víno lze přelít do co nejmenší lahve, omezíte tak, alespoň částečně, oxidaci. Ideální je pokud je to lahev z tmavého skla. Řádně uzavřenou lahev uložte do vinného sklípku či vinné skříně. Pokud nevlastníte ani jedno, uložte ji tedy do lednice.

Pokud víte, že se vám tato situace opakuje častěji, je vhodnější kupovat víno s uzávěrem šroubovacím nebo skleněným.

Další možností je nákup vakuové pumpičky určené právě pro tyto případy. Vakuová pumpička vám pomůže odsát přebytečný vzduch z otevřené lahve, díky čemuž vzniknou podmínky ideální pro skladování načatého vína. Lahev můžete v klidu zatěsnit.

Mějte na paměti, že otevřené víno se brzy kazí a proto je potřeba jej co nejdříve vypít a to v řádu 3-5 dnů. Záleží na tom, o jaký druh vína se jedná.

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Přečtěte si také článek: Správné uchovávání vína po otevření

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/bottle-champagne-drink-1836261/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com