shop World of Wines
Jak vybrat vinotéku
Jak vybrat vinotéku

Jak vybrat vinotéku

Vinotéka je lednice určená výhradně k uchování vína. Skladovat víno při správných podmínkách umocňuje jeho chuť a vůni každé láhve.

Trh nabízí dva základní typy vinoték – vestavěná a volně stojící vinotéka. Vinotéka by měla být vždy umístěna do vyhrazeného vinného sklípku. Použití vinotéky je nejlepší způsob, jak zajistit, aby víno zůstalo čerstvé a stárlo do lahodné chuti. Díky vinotéce budete mít vždy víno hned při ideální teplotě a s maximální chutí.

Kritéria pro správné skladování vín

Víno je jemné a citlivé na vnější vjemy. Je nutné připomenout, že víno je vyrobeno z ovoce, které má sklny se kazit, pokud není správně skladováno. Když se víno pokazí, rozloží se sloučeniny, které tvoří jeho komplexní chutě a vůně, a v ústech vám zůstane pachuť, co chutná spíše jako ocet než víno.

Aby se to nestalo, víno musí být chráněno před třemi velkými nepřáteli: extrémními teplotami, ultrafialovými paprsky a vibracemi.

Proč potřebujete vinotéku?

Speciální chladnička na víno je navržena speciálně pro potřeby vína. Poskytuje stálou teplotu po celý rok a zároveň blokuje nadměrné sluneční světlo a udržuje umělé světlo na minimu. Mnoho chladniček na víno je navrženo s plovoucími policemi a chladicími systémy, které minimalizují vibrace.

Bohužel standardní kuchyňská lednice nic z těchto věcí nedělá. Pokud budete víno uchovávat v klasické lednici, zůstane příliš chladné. Vnitřek je také mnohem sušší, což může srazit zátky a porušit pečeť vašeho vína. Velké chladničky na potraviny mívají velké kompresory, které vytvářejí nadměrné vibrace. Pokud necháte láhve vína ve dveřích chladničky, budou se neustále pohybovat a budou vystaveny mnoha změnám teploty, když budete přemýšlet, co si dáte ke svačině.

Na co se zaměřit při výběru vinotéky

  • Hluk
  • Regály
  • Energetická účinnost
  • Kapacita
  • Chladící zóny

Přečtěte si také článek: Jak uchovat víno po otevření

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte náš e-shop, který nabízí vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/v%c3%adno-police-vinot%c3%a9ka-korek-l%c3%a1hev-1842947//

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com