shop World of Wines
Jaká vína se hodí k míchaným vajíčkům se slaninou?
míchaná vajíčka se slaninou

Jaká vína se hodí k míchaným vajíčkům se slaninou?

Obyčejná míchaná vajíčka se slaninou můžete povýšit na pokrm pro slavnostní příležitosti tím, že k nim vyberete vhodné víno.

K míchaným vajíčkům volte suchá a svěží vína

Vybrat to správné víno, které bude vhodné doplňovat pokrmy z vajíček, není vůbec jednoduché. Chybu ale neuděláte se suchými svěžími víny, která nejsou příliš aromatická. Lehčí pokrmy doplňte lehčími bílými víny a k tučnějším zvolte naopak plnější bílá vína.

Smažená míchaná vajíčka se slaninou jsou spíše tučnějším pokrmem, proto se k němu hodí plnější suché bílé víno s výraznější kyselinkou, jakým je například Ryzlink rýnský. Můžete zkusit i lehčí červené víno typu Modrý Portugal nebo Svatovavřinecké.

Pokud chcete konkrétní tip, po jakém vínu sáhnout, vyzkoušejte Ryzlink rýnský 2015, VOC Mikulov, SONBERK a.s, které má intenzivně ovocné aroma, doprovázené tóny včelích pláství a lipových květů. Toto víno má plnou chuť s výraznou stopou medu a sušené meruňky, která je doprovázena příjemnou kořenitostí, jemnou mineralitou a dlouhou šťavnatou dochutí.

Recept na míchaná vajíčka se slaninou

Míchaná vajíčka se slaninou je poměrně jednoduché připravit. I když jste ve vaření začátečník, zvládnete je mít hotová za 15 minut.

Pro porci pro dvě osoby si přepravte následující suroviny:

  • 6 ks vajec
  • 100 g slaniny
  • 10 g parmazánu
  • Pepř
  • Sůl
  • Čerstvou petrželovou nať nebo pažitku (můžete použít i sušenou)

Postup vaření:

První, ale o to důležitější krok: Dejte vychladit víno. Suché bílé víno by se mělo servírovat při teplotě 10-12°C. Pro lehká červená vína je nejlepší teplota pro podávání 13-16°C.
Slaninu nakrájejte na kousky a opékejte na pánvi asi 5 minut, dokud není vypečená dozlatova.

Vajíčka rozklepněte do misky. Nešlehejte je, bude stačit, když je následně promícháte na pánvi. Přidejte pepř a přilejte vejce do pánve ke slanině. Průběžně míchejte, aby se vejce nepřipekla. Až dosáhnete šťavnaté konzistence, což obvykle trvá dvě až tři minuty, odstavte pánev z plotýnky, jemně pokrm osolte a přidejte špetku parmazánu a petrželovou nať, nasekanou na drobné kousky. (Pár kousků si nechte stranou na ozdobu.) Všechno dobře rozmíchejte.

Na talíř naservírujte míchaná vajíčka se slaninou a petrželkou, posypte zbytkem parmazánu a dozdobte zbývající petrželkou. Podávejte s pečivem, které máte rádi, a dobře vychlazeným vínem. A voilà – příjemný brunch je hotový. Dobrou chuť!

Přečtěte si také článek: Špagety a víno

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/rozzloben%c3%bd-vejce-ne%c5%a1%c5%a5astn%c3%bd-640314/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Helena Dvořáková

Jsem copywriterka na volné noze. Obleču váš web do slušivého kabátku ze slov a vět, střiženého na míru vašim potřebám. Nabídka mých služeb momentálně sídlí na Linkedin. Pokud chcete zjistit víc, klikněte na následující ikonku domečku..
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com