shop World of Wines
Jaké víno na punč
Jaké víno na punč

Jaké víno na punč

Žádný nápoj snad nezahřeje tak dobře, jako punč. Snad právě proto je tento nápoj tak oblíbený v chladném zimním období. Kromě toho, že zahřeje, umí navodit i příjemnou atmosféru, proto se velmi často objevuje kolem vánočních svátků a celou řadu punčových variací můžeme ochutnat na předvánočních trzích, jichž je punč nedílnou součástí.

Něco málo z historie

Slovo pochází původem z hindského výrazu „panča“, který v překladu znamená „pět“. A proč právě pět? Punč se totiž původně připravoval z pěti ingrediencí – alkoholu, cukru, citronu, vody a koření nebo čaje. V období 17. století tento lahodný nápoj přivezli do Evropy angličtí cestovatelé a ti začali, jako základ, používat víno nebo brandy. V současné době je variant pro přípravu punče celá řada, záleží jen na chuti toho, kdo jej připravuje.

Vinné punče

Jak již bylo řečeno výše, punč je teplý míchaný nápoj, na jehož výrobu se používá víno, může být červené nebo bílé (sladké, polosladké značky), častěji se asi používá víno červené, tvrdý alkohol (nejčastěji rum), nejčastěji černý čaj, ovocný džus nebo voda a velmi často se přidává koření (celá skořice, hřebíček, kardamon nebo vanilkový lusk), ale objevují se i varianty s ovocem a to buď čerstvým nebo sušeným. Mezi oblíbené čerstvé ovoce patří jablko, hruška, pomeranč, mandarinka nebo hroznové víno. Velmi často se na jeho dochucení využívá citronová nebo pomerančová kůra. Pokud chcete, aby byl punč sladší, přidejte sladkou ovocnou šťávu nebo jakýkoli druh přírodního sladidla, lze dochutit i medem.

Každá země si recept na dobrý punč upravila k obrazu svému, takže se nyní můžeme setkat s celou řadou zajímavých variant.

U nás můžeme ochutnat nejčastěji punč vánoční, pro jehož přípravu je potřeba silný černý čaj, griotka, červené víno, na kolečka nakrájený citron, skořice, hřebíček a kousky ovoce.

Přečtěte si také článek: Punč, neodmyslitelná součást Vánoc

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/punch-tee-alcohol-free-raspberry-1866144/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com