shop World of Wines
Jaké vybrané lahůdky se konzumují u vybraných vín?
World of wines

Jaké vybrané lahůdky se konzumují u vybraných vín?

Není snadné zorientovat se mezi nabízenými víny a chystanými pokrmy. Při výběru se řídíme mnoha hledisky, jako je zpracování jídla, použití surovin a koření, charakter hostiny, roční období, finanční rozpočet a rovněž konkrétní představy a zvyklosti.

Nezapomeňte při volbě kvalitního vína ani na lahodné pokrmy

Obecná pravidla o vztahu jídla a vína se mohou z různých zdrojů podstatně lišit, avšak základní aspekt je nesporný, volíte-li víno k jídlu, měli byste být dobře informováni, že čím lahodnější a jemnější strava, tím lahodnější by mělo být i zvolené víno. Vína s výraznější chutí si rozumí s jídlem vydatné, plnohodnotné chuti a obráceně. Jestli si dáte jemné víno k pálivé omáčce, zůstane vám v ústech obyčejná, nevýrazná tekutina a naopak, kulinářský požitek nenastane ani spojením dušené šunky a výrazného, mohutného vína. Proto tedy platí, že pokrm a víno musí fungovat v absolutním souladu, musí se spolu podporovat a doplňovat a ani jedna složka nesmí mít navrch. Kulinářský zázrak se tak zrodí velice snadno.

Absolutní počet nesčetných kombinací vína a jídla

Co je skutečně zaručené, je vzájemná symbióza stěžejních chutí. Dojem hořkosti umocňuje slaná chuť, hořká chuť umocňuje kyselý pocit, třeba sladká chuť snižuje kyselou, rovněž slanou a hořkou. Sladíme-li dvě chutě, jež se vzájemně doplňují, jednoduše dosáhneme perfektní harmonie, ale bohužel i naopak. Závažnou součástí předkládaných laskomin, na kterou se zaměřujeme při výběru ideálního vína k chystanému občerstvení, je také užitá surovina jako maso, zelenina, sýr, atp., významnou součástí je i použité koření, zohledňuje se i charakter sosu.

Je před vámi otevřený prostor s možnostmi a variacemi, jak si opravdu vychutnat značkové víno a lahodný pokrm. Proto už se nebojácně pusťte do ochutnávání a získávání nových gastronomických dovedností. Nehleďte na to, co se píše a co kdo radí, je vždy nejlepší kombinace ta, která se hodí právě vám.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/romantick%C3%A9-romantick%C3%A1-ve%C4%8De%C5%99e-v%C3%ADno-744760/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com