shop World of Wines
Jakou skleničku na prosecco?
Jakou skleničku na prosecco?

Jakou skleničku na prosecco?

Prosecco se stalo oblíbenou alternativou známějšího šampaňského a jeho oblíbenost stále stoupá. Je vhodné jako přípitek při slavnostních událostech nebo jen jako aperitiv před večeří. Rozdíl mezi nimi není jen v oblasti ze které pochází – šampaňské z Itálie a Prosecco z Francie – dalším rozdílem je způsob výroby. „Pravé“ šampaňské se vyrábí šampaňskou metodou, zatímco Prosecco používá levnější metodu, která probíhá ve velkých nádržích. Chuť Prosecca se, oproti šampaňskému, vyznačuje lehčí a jemnější chutí s příjemným ovocným nádechem. Sice více pění, ale bublinky mají menší trvanlivost než u šampaňského.

Tulipán vs flétna

Delší trvanlivost bublinek u šampaňského je důvodem, proč není na šampaňské nutné používat s klenice ve tvaru flétny, ale spíše sklenice ve tvaru tulipánu. Naopak pro Prosecco je flétna naprosto ideální. Ve vysoké sklenici vám bublinky déle vydrží a vy nemusíte s pitím sektu pospíchat. Bublinky sice lezou rychle do hlavy, ale na zvětralém Proseccu si také nepochutnáte.

Vršek flétny je úzký a do sklenice se tak dostane minimum vzduchu, díky kterému vaše bublinky rychleji mizí. Ve flétně má Prosecco prostor naplno rozvinout svou chuť a udržet si svou svěžest.

Prosecco podávejte vždy vychlazené

Prosecco kupte vždy alespoň jeden den před jeho otevřením a dejte ho chladit do lednice. Bublinky se musí ustálit. Prosecco nedávejte do mrazáku, ani při nákupu na poslední chvíli. Ponořte ho do kyblíku s ledem a studenou vodou. Ideální teplota podáváného Prosecca je 6 – 8 ºC. Bohužel ho mnoho lidí podává podchlazené a nenechá tak vyniknout jeho ovocnou a jemnou chuť i vůni.

Při samotném podávání mějte flétnu mírně nakloněnou a Prosecco lijte po stěně sklenice. Zabráníte tak zbytečnému úniku šumivých bublinek. Sklenici naplňte pouze do třetiny, maximálně do poloviny. Bublinky vám déle vydrží a vy si na lahodném sektu více pochutnáte.

Přečtěte si také článek: Šampaňské vs. Prosecco – Jaké jsou rozdíly?

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/alcohol-alcoholic-anniversary-3994128/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com