shop World of Wines
Japonské víno
Japonské víno

Japonské víno

Japonské víno, někdy také označované jako saké, je alkoholický nápoj, pro jehož výrobu se nejčastěji využívá kvašená rýže. Může se však jednat také o destiláty, pro jejichž přípravu se používají brambory nebo cukrová třtina.


Tento kvašený rýžový nápoj patří do japonské kultury již velmi dlouhou dobu.

Výroba a druhy

Speciální odrůdy rýže se melou na jemný prášek, který pak prochází několikanásobným procesem fermentace. Výroba je obdobná jako u piva. Obsah alkoholu se pohybuje v rozmezí 14 – 17%. Má plamenitou chuť, což je jeho síla. Bez saké se neobejde celá řada japonských rituálů, které se týkají svátečních oslav.Existuje několik druhů japonského vína – může být perlivé nebo neperlivé, sladké, sušší nebo starší.

Můžeme se setkat se saké, které je vyrobeno pouze z rýže. Dalším druhem je saké, do něhož se přidává malé množství destilovaného alkoholu. Některé druhy saké se pasterizují, jiné ne. Rozdíl v jednotlivých druzích je především v metodách přípravy.

Pro uskladnění je vhodná pokojová teplota a místo spíše tmavé. Doba spotřeby je během 2 – 3 měsíců. Saké je nápoj, který není určený pro archivaci. Jestliže je nádoba již otevřená, je potřeba nápoj vypít nejpozději do dvou dnů.

Podávání nápoje

Hotový nápoj se může podávat jak studený, tak i teplý a dokonce i horký. Způsob servírování závisí na ročním období, ale také na přání zákazníka.

Pro servírování se nejčastěji používá keramický kalíšek, někdy se však užívá i kalíšek vyrobený ze dřeva. Ten však může změnit chuť saké.

V japonském vínu se nachází větší množství aminokyselin. Je vhodné především jako kombinace s japonskými pokrmy, které doplní svou chutí. Nejčastěji doplňuje pokrmy připravované z ryb nebo mořských plodů a je nápojem bez něhož se neobejde ani konzumace sushi. Co se evropských pokrmů týká, tak jej lze podávat k prosciuttu nebo sýrům.

Přečtěte si také článek: Rýžové víno z Japonska – co má společného s klasickým vínem

Pro kvalitní víno se nemusíte vydávat nikam daleko. Stačí navštívit náš e-shop, v němž naleznete vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/lucerny-asijsk%C3%BD-japonec-%C4%8Derven%C3%A1-2792988/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com