shop World of Wines
Jídlo k vínu
Jídlo k vínu

Jídlo k vínu

Každý gurmán zajisté ocení, když k dobrému jídlu dostane vhodné a kvalitní víno. Jaké víno však vybrat? Toť otázka. Záleží na chuťových buňkách každého z nás. Existují však určitá doporučení, kterými se můžeme, ale také nemusíme, řídit.

Jak skloubit chuť jídla s vínem?

Jednou ze zásad je, že jídlo a víno by se měly doplňovat. Obecně se, ve většině případů, dodržuje pravidlo, že k tmavému masu se podává víno červené, ke světlým pokrmům pak víno bílé. Pokud se podávají jídla lehčí, jsou k nim vhodné i lehčí druhy vína, k vydatnějším pokrmům se pak nabízejí vína více zralá.

Můžete však samozřejmě experimentovat, třeba si naleznete svoje oblíbené kombinace, které se budou některým používaným pravidlům vymykat.

Pokrmy a bílá vína

Vzhledem k tomu, že se bílé víno podává především ke světlým pokrmům, pak se jedná o ryby, plody moře, maso drůbeží či telecí, světlé omáčky, zeleninové saláty a některé druhy sýrů (měkké, kozí, pařené, s plísní, parmazán). Skvěle doplní i sushi, pizzu nebo ovocné koláče.

Pokrmy a červená jídla

K červeným vínům se hodí pokrmy připravované ze zvěřiny, hovězího, vepřového nebo skopového masa, steaky, pečené kachní nebo husí maso. Vhodné jsou také pokrmy, jejichž základ tvoří těstoviny nebo jsou více kořeněné.

Pokrmy a vína šumivá

Mezi pokrmy, které jsou vhodné k vínům šumivým, patří ústřice, humři, langusty, losos, pokrmy z drůbežího masa, plodů moře nebo z vařené zeleniny. Můžete k nim však servírovat také slané omelety, slané druhy pečiva a z ovocných pokrmů pak třeba suflé, tiramisu nebo muffiny.

Tipy pro vás

Pokud během stolování budete nabízet různé druhy vína, vždy se nejprve podávají bílá vína, vína mladší, lehčí nebo suchá.

Pokud je víno obsaženo v pokrmu, který nabízíte, mělo by být také nabízeno k pití. Jestliže máte připraveny pokrmy regionálního charakteru, nabídněte k nim i víno stejné oblasti. V případě polévek lehčích jsou vhodnější vína bílá. Nabízíte-li polévkové vývary nebo polévky jejichž součástí je zvěřina, sáhněte do nabídky vín červených.

Přečtěte si také článek: Jaká jídla se hodí k bílému vínu a jaká k červenému?

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete..

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/v%C3%ADno-potraviny-j%C3%ADdlo-a-v%C3%ADno-sklo-1661211/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com