shop World of Wines
K různým vybraným vínům se hodí odlišné pokrmy
World of wines

K různým vybraným vínům se hodí odlišné pokrmy

Není snadné zorientovat se mezi nabízenými víny a chystanými pokrmy. Při výběru se řídíme mnoha hledisky, jako je zpracování jídla, dodané suroviny, použité koření, styl hostiny, druh ročního období, propočtení nákladů i zohlednění individuálních představ, nebo regionálních zvyklostí.

Neopomeňte při výběru dobrého vína ani na vyvážnou stravu

Univerzální pravidla pro skloubení jídla a vína se můžou lišit podle zdroje, platí poučka, že jestli volíte vhodné víno k připravovanému jídlu, měli byste dopředu vědět, že čím je strava jemnější a lahodnější, tím jemnější vůni a lahodnější chuť by mělo mít i víno. Více výrazná jídla se mohou konzumovat s chuťově plnými víny a obráceně. Kupříkladu zkombinujete-li lehké víno s pálivou omáčkou z Orientu, z vína bude plytký nápoj a naopak, dostatečný efekt nezpůsobí ani dušená šunka spojená s mohutným, těžkým vínem. Existuje poučka, že jídlo a víno musí být v harmonii, jednotně my se měly obohacovat, aniž by některá složka převažovala druhou. Výlučně tak získáme jedinečný efekt.

Kombinace vína a jídla už záleží jen na vaší chuti

Co ale spolehlivě funguje, je oboustranné propojení základních chutí. Slaná chuť zesiluje pocit hořkosti, hořká umocňuje kyselou, sladká chuť často zmenšuje kyselou, a také slanou a hořkou. Pokud zkombinujeme dvě chutě, které jsou spolu v perfektní symbióze, dojdeme k harmonii, ale i opačně. Podstatnou složkou lahůdek, na kterou bychom při výběru vhodného vína k občerstvení neměli zapomenout, je ovšem i daná surovina jako maso, zelenina, mléčné výrobky, atp., významnou ingrediencí je také koření a samozřejmě druh omáček.

Je tu velký počet různých variant a možností, jak si vychutnat kvalitní víno a dobré jídlo. Otevírají se vám nové obzory v ochutnávce a získávání nového kulinářského umu. Nehledě na to, co si přečtete a vyslechnete, pokaždé je skvělou kombinací ta, která individuálně vyhovuje vám.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com