shop World of Wines
Kde se točil úspěšný film Bobule
kde byly točeny Bobule

Kde se točil úspěšný film Bobule

Víte kde byly točeny Bobule – český film celovečerní film, který pojednává o dvou podvodníčcích – Jirkovi a Honzovi. Jejich role ztvárnili Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer. Kšeftují s byty, auty a se vším, co jim přijde pod ruku. Využívají k tomu Jirkovu schopnost „oblbnout“ ženy. Jednou se Honza dozví, že jeho děda, na tom není zdravotně dobře. Pošle ho na dovolenou snů a zůstane i s Jirkou v jeho domě, kde se schovávají před podvedenými lidmi. Děda žije ve vinařské oblasti v Jihomoravskémkraji a na oba tam čeká splnění jejich snů.

Krásný kraj kolem Pálavy

Pálava i Pavlovské vrchy je chráněná krajinná oblast již od roku 1976. Je to kraj, který vás uchvátí svou krásnou přírodou. Možná proto si ho filmaři vybrali pro natáčení filmu Bobule i jeho následné pokračování. Malá obec Zaječí, kde se odehrává většina děje filmu, leží v pálavském kraji nedaleko města Břeclav a žije v ní kolem 1400 obyvatel. První zmínky o vesnici a též o jejím vinařství pochází již ze 13. století. Mezi největší památky obce Zaječí patří náhrobní kámen kněze Stanislava Reisentera z r. 1585 a kostel sv. Jana Křtitele, který pochází z r. 1508.

Víno provází obec po celou dobu její existence

V roce 1252 věnoval Boček z Obřan třetinu vinného desátku žďárskému klášteru a tím odstartoval dlouho a bohatou historii pěstování vína v obci Zaječí.

Velkopavlovická vinařská stezka

Na velkopavlovickou vinařskou stezku se můžete vydat dvěma různými okruhy – malým severním nebo dlouhým jižním. Stezka je dlouhá 109 km a během jejího zdolávání projdete 31 vinařskými oblastmi. Oba okruhy vedou přes obec Zaječí a vy tak můžete navštívit i vinařství U Kapličky, které film proslavil a vinařství se stalo oblíbenou zastávkou turistů. Kromě vinařství jepo cestě několik restaurací, kde se můžete posilnit. Stezka je značena žlutými kovovými tabulkami s modrým logem vinařské stezky.

Přečtěte si také článek: Velkopavlovická vinařská podoblast

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/grapes-berries-wine-berries-blue-694177/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com