shop World of Wines
Klimatické změny mohou ovlivnit chuť vašeho oblíbeného vína
chuť vašeho oblíbeného vína

Klimatické změny mohou ovlivnit chuť vašeho oblíbeného vína

Podle nové studie může klimatická změna poškodit chuť cavy. Teplejší a sušší klima může znamenat, že hrozny, které se používají k výrobě tohoto populárního španělského perlivého vína, budou dozrávat rychleji, což následně nepříznivě ovlivní celkovou chuť, aroma i kvalitu nápoje.

Katalánské víno, které se vyrábí podobným způsobem jako šampaňské, se skládá ze směsi bílých hroznů vypěstovaných na severovýchodě Španělska, které jsou proslulé svou bohatou krémovou chutí.

Studie publikovaná v časopise Agricultural and Forest Meteorology analyzovala dobu sklizně a výnosy v katalánské vinici mezi roky 1998 a 2012 a zaměřila se na dvě hlavní odrůdy hroznů používaných k produkci cava: Macabeo a Paralleda. Poté byl vytvořen matematický vzorec, který napodoboval, jak různé hrozny rostou za podmínek diktovaných změnou klimatu.

Podle studie by průměrná teplota během sezóny růstu hroznů mohla do roku 2020 stoupnout o 3, 2 °C. Přičemž se toto číslo může výrazně zvýšit, pokud nebudou kontrolovány globální emise skleníkových plynů, a to až na 4, 4 °C.

Vyšší teploty a sušší klima způsobí pravděpodobně nedostatek vody na vinicích, což výrazně ovlivní chuť vína, tj. bude kyselejší a sladší a také více alkoholické.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/vinice-série-hora-krajiny-1612092/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com