shop World of Wines
Kohout na víně
Kohout na víně

Kohout na víně

Tento pikantní pokrm je tradičním hitem franzcouzské kuchyně. Vždyť kohouta mají francouzi i ve svém státním znaku. Abyste si pochutnali na kouhoutovi na víně, nemusíte jezdit do Francie. Můžete si toto jídlo připravit i sami doma. S přípravou budete hotovi do hodiny, nejlepší je pak nechat maso marinovat jeden den, nebo aspoň přes noc. Samotné dušení masa trvá podle toho, který recept zvolíte.

Jak postupovat

Receptů na kohouta na víně není příliš mnoho. Pokud zvolíte typický francouzský postup, určite si pochutnáte. Nejprve je třeba kohouta naporcovat a jednotlivé kousky masa vložit do marinády. Marinádu vytvoříte z červeného vína, mrkve, cibule, svazku bylinek tvořeného petrželovou natí, bobkovým listem, tymiánem a česnekem, pepře a soli. Maso necháte v této marinádě přes noc.

Druhý den kousky kohoutího masa vyjmete a marinádu přecedíte. Maso pak lehce osmažíte, přidáte zeleninu z marinády a vše orestujete po dobu zhruba pěti minut. Pak zaprášíte moukou a za stálého míchání necháte mouku opražit. Podlijete koňakem a flambujete. Poté přidáte přecezenou marinádu a vývar. Ten může být jakýkoliv, ovšem nejlepší je v tomto případě telecí. Vaření pak za občasného míchání, podlévaní a obracení kousků masa trvá zhruba dvě a půl hodiny.

Zatímco se bude omáčka vařit, můžete si na pánvi rozpustit jemně nakrájenou slaninu, na které osmažíte osolené a opepřené na plátky nakrájené žampiony. Ke konci varu do omáčky přidáte orestované žampiony, vše povaříte ještě asi pět minut a podle chuti dosolíte a dopepříte.
Takto upravený kohout na víně se podává zpravidla s vařeným nebo opečeným bramborem. Abyste uspokojily i zrakové vjemy, můžete jídlo dozdobit petrželkou či pažitkou.
Zkušení kuchaři radí při přípravě tohoto skvělého pokrmu nešetřit na víně, ani na koňaku.

Rada na závěr

Pokud neseženete kouhouta, můžete si tento recept adaptovat bez problémů na kuřecí maso. Výsledek nebude o nic horší a rodině nebo hostům můžete připravit příjemný kulinářský zážitek.

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Přečtěte si také článek: Dobré jídlo a pití v restauraci Kohout NA VÍNĚ

Tento článek je dostupný také v jazyce: Angličtina

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/barevn%C3%A9-kohout-p%C5%99echodov%C3%BD-farma-216093/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com