shop World of Wines
Krásné odpoledne na zahrádce s dobrým jídlem a dobrým vínem
Krásné odpoledne na zahrádce

Krásné odpoledne na zahrádce s dobrým jídlem a dobrým vínem

Byl krásný slunný podvečer , tak jsme vyrazili na gastronomickou degustaci do kavárny Deserterie na Vinohradech a usadili jsme se na útulné zahrádce.

Degustační menu

Jídlo bylo velice chutné a naplňovalo to, co o sobě na stránkách napsal majitel a šéfkuchař v jedné osobě:”Ve své práci se řídím pravidlem, že nejdůležitější součástí kvalitní kuchyně jsou čerstvé suroviny. V kuchyni zásadně odmítám používání polotovarů, chemických dochucovadel a mikrovlnné trouby – tu podle mě dobrý kuchař v kuchyni nepotřebuje, pokud není líný

Štika byla opravdová pochoutka a rizoto přímo báseň. Předkrm byl jednoduchý prosté chuti “po italsku” – domácí čerstvé těstoviny, lišky a parmezán, ale také výborný. Na dezertu nás zaujala chuť vanilkové zmrzliny a kvalitní jahoda. Obsluha byla velice příjemná a pozorná a bylo znát, že se nám věnují přímo majitelé. Jediné co nám nevyhovovalo, byl jednoduchý zahradní nábytek, ale ten ke stylu kavárny patří.

Velice nás uspokojil pohled do vinného lístku, protože obsahoval zajímavá vína a proto jsme si objednali ještě lahvinku a poseděli jsme déle.

Menu se skládalo z

 • Čerstvé linguine s liškami na bílém víně, čerstvými jablky, praženými oříšky a hoblinkami parmazánu
 • Pečený filet z mořské štiky se šafránovým rizotem a omáčkou bagna càuda
 • dezert Cheesecake z belgické čokolády s vanilkovou zmrzlinou, mandlovými lupínky a omáčkou z lesního ovoce

Krásné odpoledne na zahrádce s dobrým jídlem a dobrým vínem

Vinné párování

 • welcome drink Cave des rois Prosecco Extra Dry, Itálie Veneto
  Zlaté slámově žluté šumivé víno jemné vůně s náznaky jablek a květů. Ovocná a harmonická chuť má příjemnou svěžest.
 • 1. chod: Rýnský Ryzlink bílé, polosuché, vinařství Přítluky
  Toto víno vyniká krásnou zlatavou barvou. Ve vůni dominují luční květy, které v chuti přechází v jantarový med. Na náš vkus ovšem příliš cukru.
 • 2. chod Grechetto I.G.T bílé, suché, Itálie Umbrie
  Grechetto je jedna ze starých odrůd Umbrie. Velmi příjemné suché bílé víno, v jehož vůni i chuti dominují tóny exotického ovoce, ananasu nebo citrusů. Příjemně šťavnaté, s jemně minerální dochutí.
 • CHARDONNAY & INSOLIA TOLA, 70% Chardonnay 30% Insolia, I.G.P. nebylo součástí menu
  Bílé tiché suché víno vyrobené z hroznů vinné révy vypěstovaných na vinicích italské vinařské oblasti Sicílie. V chuti se spojují tóny jablek, broskví a citrusů.
 • Fassbind 40% Hruška nebylo součástí menu
  Tato skvělá pálenka ze zralých hrušek odrůdy Williams je po destilaci uložena do dubových sudů, kde zraje po dobu 12 až 18 měsíců. Výsledný destilát je poté ještě zjemněn přidáním přírodního výtažku ze sušených hrušek Williams. Tento extrakt poskytuje cenami ověnčené pálence delikátně elegantní nasládlou chuť s intenzivními tóny hrušek Williams. Vynikající digestiv – skvělý závěr výborné večeře.

Celkové hodnocení

Byli jsme s jídlem a obsluhou velice spokojeni. Zahrádka je velice příjemná část na Vinohradech a byl to pro nás zajímavý objev. Studovali jsme i jídelní lístek a určitě se sem vrátíme na polední menu nebo odpolední posezení. Parametrem cena/výkon patří na Vinohradech kavárna k tomu nejlepšímu. Co se týče vína, které jsme ochutnali, tak nejvíce nás zaujalo Grechetto I.G.T bílé, suché, Itálie Umbrie

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl V zátiší

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com