shop World of Wines
Lahodná růžová vína
Lahodná růžová vína

Lahodná růžová vína

Pokud patříte mezi vyznavače bílého nebo červého vína, zbytečně se ochuzujete o skvělé zážitky a chutě, které nabízejí lahodná růžová vína. Ta nebyla ještě před několika lety vůbec známá. Vždyť i známé moravské lidové písničky oslavují pouze červené a bílé. Naštěstí je tomu v dnešní době již jinak, a do podvědomí mnoha příznivců vína se pozvolna dostává zcela nový druh, který je víno růžové.

Čím je typické?

Růžové víno, jak sám název napovídá, je typické pro svou oranžovou až růžovou barvu, která někdy přechází až do odstínů fialové. Někdo by si mohl myslet, a spousta lidí je o tom opravdu přesvědčena, že růžové víno se vyrábí smícháním bílého s červeným vínem. To je však zásadní omyl a pravda je prostá. Růžové víno se vyrábí z modrých hroznů při procesu krátkého nakvašení rmutu. Přesto se traduje, možná paradoxně rčení, že „růžové víno sice začíná svůj život jako víno červené, ale následně jej žije jako víno bílé“. Ptáte-li se, zda je tento výrok výplodem něčí bujné fantazie, nebo se v něm skrývá pravda, budete možná překvapeni. Růžové víno se totiž opravdu vyrábí podobně jako víno červené, ale díky kvašení má na konci vlastnosti podobající se vínu bílému.

Typický je také vysoký obsah kyselin, pro které připadá růžové víno hodně lidem mnohem svěžejší než ostatní druhy vín. Z tohoto důvodu se růžová vína chladí a nejlépe proto chutnají v teplých letních měsících.

Jak se vyrábí?

Surovinou jsou pověstné modré hrozny, které procházejí velmi krátkým procesem kvašení rmutu. Rmut jsou rozdrcené hrozny s třapinami a slupkami, který se nechá nakvasit pouze několik málo hodin. Díky tomu se získá potřebné množství barviva. Následně se víno odděluje od slupek a třapin a výroba pokračuje stejným způsobem jako u vína bílého .

Typická chuť

Růžová vína jsou osvěžujícím nápojem s ovocným charakterem. Rozhodně se nedá archivovat a nejvhodnější doba spotřeby je přibližně dva roky po sklizni. Nejlépe růžové víno chutná z tmavé lahve. Nekupujte si růžové víno uložené v čiré lahvi, která byla ještě navíc skladována na světle. To je zásadní chyba skladování, díky které se projevují nežádoucí aromatické tóny a někdy i pachy, které dojem z růžové vína úplně zkazí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/sklenice%20na%20v%C3%ADno/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com