shop World of Wines
Lékem na dlouhověkost je pití vína každý den
Lék na dlouhověkost

Lékem na dlouhověkost je pití vína každý den

Nejstarší osobou světa je, podle Guinnessovy knihy rekordů, francouzská jeptiška – sestra André, které je úctyhodných 118 let. Dokonce přestála i onemocnění covid-19, u kterého měla jen mírné příznaky. A co je údajně její lék na dlouhověkost? Jedna sklenka vína každý den.

Zdravotní přínosy pití vína

Pozitivního vlivu vína na lidský organismus využívali již starobylí obyvatelé Řecka a Egypta. Jeho střídmá konzumace funguje jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám, pomáhá bojovat proti vysokému cholesterolu a funguje jako antioxidant.

Pozitivní vliv na zdraví nemá jen obsah alkoholu, ale také poměr podpůrných látek, které udávají odrůda vinných hroznů, klimatické podmínky a výrobní technologie. Při pití vína upřednostňujeme jeho kvalitu. Posezení u vína podporuje i konzumaci dobrého jídla, více si povídáme a máme tak lepší náladu. Se sklenkou dobrého vína si dopřejeme i pohodu a klid.

Tělu prospěšné látky a sloučeniny

Nejznámější látkou je resveratrol, který má za úkol chránit rostliny proti plísním, poškození a UV zářením. Jedná se o velmi silný antioxidant, který pomáhá během léčby neurodegenerativních obtíží a onemocnění, podporuje lepší paměť a má omlazující účinky.

Proanthokyanidiny se nacházejí v hroznových jadérkách a při přípravě červeného vína se také používají. Řadí se do skupiny rostlinných flavonoidů. Také jsou to silnými antioxidanty, s pozitivním účinkem v boji proti infekcím močových cest.

V neposlední řadě obsahuje červené víno melatonin, který ovlivňuje spánkový rytmus a navíc v těle působí jako silný antioxidanty.

Antioxidanty obecně působí ve všech buňkách a chrání je proti poškození, které způsobují volné radikály. Ty se do těla dostávají z vnějšího prostředí ze znečištěného ovzduší, konzumací nezdravých pokrmů, ale také vznikají uvnitř těla během imunitních procesů nebo při zpracování škodlivin. Velké množství oxidantů v těle poškozuje buňky, podporuje předčasné stárnutí a vznik některých onemocnění. Patří mezi ně rakovina, cukrovka, srdeční či mozkové choroby.

V červeném víně nalezneme také živé bakteriální kultury. Ty se tvoří během náležitého procesu fermentace. Pomáhají obnovovat střevní mikrobiom, mají prebiotické a probiotické vlastnosti.

Přečtěte si také článek: Seznamte se s víny odrůdy Zweigeltrebe

Že ve víně je pravda, ví asi každý z nás. Ne každý však ví, že náš e-shop nabízí vína té nejvyšší kvality. Pokud nevěříte, navštivte jej a přesvědčte se sami.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/prarodi%c4%8de-star%c3%bd-senior-babi%c4%8dka-2807673/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com