shop World of Wines
Luxusní vína
Luxusní vína

Luxusní vína

Nepatříte mezi vinaře ani jste neabsolvovali someliérský kurz, ale rádi byste obdarovali své blízké nebo si koupili pro slavnostní okamžik nějaká luxusní vína a přemýšlíte nad tím, jak je vybrat? Podívejte se na některé tipy.

Nákup v obchodě

Pokud se rozhodnete pořídit víno v obchodě, zavítejte do některého z těch specializovaných. Dostane se vám tam doporučení, které druhy patří mezi luxusní značky.

  • Nákup v obchodě
    Jestliže nemáte žádné doporučení na konkrétní druh nebo značku, zaměřte se na údaje na etiketě. Mělo by zde být uvedeno nejen obchodní jméno, ale také sídlo výrobce, název vína, šarže a skutečný obsah alkoholu. Pokud jsou vína opravdu kvalitní, naleznete zde i stručný popis.
  • Vinotéky
    Jestliže si nejste jisti správnou volbou, zavítejte do některé z vinoték. Dostanete se vám doporučení, která luxusní vína jsou pro vás tou nejvhodnější volbou. Pokud s nákupem nespěcháte, rozhodně využijte možnost ochutnávky. Zvolíte-li některou z tradičních odrůd, můžete se dozvědět více i o původu a výrobě.

Tipy pro vás

Mezi známé značky patří například Moët & Chandon. Jedná se o francouzského výrobce šumivých vín, šampaňských a sektů. Je to výrobce s dlouholetou tradicí. Díky ní a své poctivé práci si získal prestižní jméno a to nejen ve své domovině, ale také po celém světě.

Další oblastí, kde se vyrábějí luxusní vína, je Bordeaux. Tato oblast produkuje nejen vína červená, ale i růžová a bílá. Všechna jsou jedinečná svou originální chutí i vůní.

V italském Toskánsku můžete ochutnat Chianti (suché víno), jehož produkce sahá již do 13. století. Tento druh vína je charakteristický sytě červenou barvou a ovocným aromatem, jež je nejvíce cítit po třešních. Toto víno je také ideální volbou pro skladování.

Ať už zvolíte jakékoli víno, mějte na paměti, že je potřeba jej vždy dobře skladovat. Pokud uděláte chybu při skladování, i luxusní víno ztratí svoji chuť a kvalitu.

Přečtěte si také článek: Servírování šampaňského

Také patříte mezi milovníky dobrého vína? Pak rozhodně musíte navštívit náš e-shop, který nabízí vína pro milovníky i znalce tohoto dobrého moku králů.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/l%C3%A1hev-luxusn%C3%AD-v%C3%ADno-%C5%A1ampa%C5%88sk%C3%A9-sklo-5108859/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com